Araştırma: Apple kullanıcılarının yüzde 19’u HomePod ile ilgileniyor

0

Apple’ın HomePod adlı akıllı hoparlörünün duyurulmasının üzerinden pek de uzun bir süre geçmedi, bu noktada yıl sonuna doğru satışlarına başlanacağı kaydedilen aygıtın görebileceği ilgiye dair ilginç bir analiz yayınlandı…

2000 civarında Apple kullanıcısına HomePod’u satın almayı düşünüp düşünmedikleri soruldu. Katılımcıların yüzde 19’u satın alma konusunu ‘ciddi’ şekilde düşündüklerini, yüzde 13’ü ise ürünle sadece ilgili olduklarını ifade etti. Dolayısıyla Apple cihazları ile haşır neşir olan kullanıcı kesimi açısından HomePod, yoğun şekilde ilgi uyandırmışa benziyor…

Aralık ayında satışlarına başlanacağı bildirilen Apple HomePod’un, yakın ürünler olarak Amazon’un Echo’su ve Google Home ile ciddi rekabete girme potansiyelini elinde bulundurduğu belirtiliyor.

Apple HomePod, Siri özelliği ile geliyor. Öte yandan Google Home (üstte), Google Assistant ve Amazon Echo da Alexa ile dikkat çekiyor. Öte yandan geçtiğimiz aylarda Windows’un sanal/kişisel asistanı Cortana desteği sunan Harman Kardon Invoke da lanse edilmişti.

Önümüzdeki aylarda söz konusu yazılımlarla birlikte sunulan HomePod, Google Home, Amazon Echo ve Harman Kardon Invoke’nin (üstte) yeni bir rekabet sahasını da beraberlerinde getireceğini şimdiden görebilmek mümkün.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın