Apple’ın yeni akıllısı HomePod ile tanışın

0

Apple, ABD’nin San Jose şehrinde düzenlenen Worldwide Developers Conference 2017 (WWDC 2017) kapsamında HomePod adlı Siri destekli akıllı ev ürününü lanse etti. Mac Pro’ya benzerliği ile dikkat çeken ve temelde Apple Music için geliştirilen Apple HomePod, küresel pazarlarda adından her geçen gün daha fazla söz ettiren sesli komut destekli Amazon Echo’ya rakip olma iddiası da taşıyor.

Apple A8 işlemciye sahip aygıt, her biri kendi anfisine sahip tweeter sırası, gerçek zamanlı akustik ses ve Apple’ın kendi geliştirdiği woofer’ıyla son derece gelişmiş bir hoparlör deneyimi vaat ediyor. 18 cm çapında ve son derece kompakt yapıda.

Akıllı özelliklere sahip olan HomePod, örneğin odadaki konumuna göre sesi optimize ediyor. Üzerinde mikrofonlar buluyor ve beklenileceği üzere Apple Music için geliştirildi, ayrıca sesli komutlarla (Siri ile) yönetilebilmesi de mümkün. Sorularınıza yanıtlar veriyor, örneğin hava durumunu artık HomePod’tan öğrenebilirsiniz.

Apple HomeKit uyumlu yeni kablosuz hoparlör, ayrıca komutla evin aydınlatma sisteminin yönetilebilmesi gibi ekstra fonksiyonlar sunuyor. Uzay grisi ve beyaz olmak üzere iki farklı renkle gelecek Apple HomePod’un satışları için uzun bir bekleyiş gerekecek, satışlarına yılın sonuna doğru (Aralık ayı olacağı resmi olarak belirtildi) başlanacağı kaydedildi.

WWDC 2017’ye dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın