Apple kullanıcıları üzgün: En iyi kameraya sahip telefon açıklandı!

0

Akıllı telefon piyasasındaki hareketlilik tüm hızıyla sürüyor. Bir süre önce Xiaomi 12, Galaxy S22, iPhone SE 2022 modellerinin tanıtılmasıyla daha da artan rekabet, pazar payı nispeten daha az olan üreticileri de harekete geçirmeye başladı. Son olarak cihazları belirli standartlar altında test ederek kıyaslayan DxOMark, en iyi kameraya sahip akıllı telefonu açıkladı. İşte ayrıntılar…

DxOMark verilerine göre en iyi kameraya sahip telefon

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın temmuz ayında tanıtılan Huawei P50 Pro, üst düzey kamera özellikleri ile kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almayı başarmıştı. Hatta cihaz, DxOMark kamera testlerinden 144 puan alarak uzunca bir süre liderlik koltuğunda oturmuştu.

DxOMark kamera sıralamasında lider nihayet değişti. 2020’de Huawei ile yollarını ayıran Honor’un bir süre önce tanıttığı Magic 4 Ultimate, kamera testlerinden 146 puan aldı. Böylelikle Huawei P50 Pro’yu geçmeyi başararak zirvenin yeni sahibi oldu.

DxOMark, akıllı telefona fotoğraf konusunda 153, zoom konusunda 107 ve video konusunda 117 puan verdi. Bu sayede cihazın ortalama kamera puanı ise 146 oldu.
Cevap bırakın