Apple kullanıcıları için ilginç araştırma: 10 kişiden 9’u bağlı!

0

Apple özellikle söz konusu müşterileri olduğunda oldukça farklı şekillerde gündeme geliyor. Kullanıcı memnuniyeti noktasında dikkat çeken şirketin en değerli marka olduğunu geçenlerde yayımlanan bir rapor ile öğrenmiştik. Öte yandan akıllı telefon kullanıcıları için yapılan bir araştırma 10 akıllı telefon kullanıcısından 9’unun Apple’a karşı sadık olduğunu gözler önüne seriyor. Apple kullanıcıları neden markaya bu kadar sadık?

Apple kullanıcıları markaya oldukça sadık!

CIRP tarafından yapılan bu araştırmaya göre kullanıcıların marka sadakati incelendi. 2000’li yılların başlarından bu yana ağırlığını kaybeden bu kavram yine de oldukça önemli. Zira markaları marka yapan, kullanıcıların sevdikleri takdirde aynı şirketin ürünlerine devam etmesi şirketin reklamını yapmasına da olanak sağlıyor.

Apple kullanıcıları-00

Markalara karşı sadakat azalıyor gibi görünse de Samsung ve Apple gibi devasa akıllı telefon üreticilerinin çevrim içi olarak daha görünür olduğunu gözlemliyoruz. İşte bu noktada yapılan araştırma önem arz ediyor. ABD’de özelinde gerçekleştirilen bu araştırmada mobil kullanıcıların verilerinden yararlanıldı.

Apple kullanıcıları

Araştırma raporuna göre satış rakamları, Apple’ın son üç yıldaki en çok satılan akıllı telefonlara sahip olduğunu gösteriyor. Öyle ki Apple tüm cep telefonu satın alımlarının yüzde 43’ünü oluştururken, Samsung onu yüzde 31 ile takip ediyor. Her ne kadar yeni bir telefon üretmeyecek olsa da LG’nin de yüzde 9’luk bir payı bulunuyor.

Android telefon şirketlerinin pek çoğu bu listede yer almıyor, iPhone daha çok tercih ediliyor, peki bunun nedeni ne? Birkaç neden sayılabilir. Öncelikle iPhone’lar her ne kadar pahalı olsa da uzun yıllar güncelleme alması ve kullanım ömrünün uzun olmasından kaynaklı olarak tercih ediliyor.

Nedenlerden bir diğeri ise iOS yazılımını kullanması, bu nedenle kullanıcıların büyük bir kısmı iPhone kullanmayı tercih ediyor. Bunun da ötesinde yeni alacakları telefonları da yine bir iPhone ile değiştirmeyi düşünüyor.

MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesi, popüler bir modele daha geldi!

Cevap bırakın