Apple’ın Android cihazlar için geliştirdiği mobil uygulama

0

Evet başlığı yanlış okumadınız. Apple, Android cihazlar için bir mobil uygulama geliştirdi. Google Play Store üzerinden yayımlanan uygulama temelde Android kullanıcılarının cihazlarını takip etmelerine ve daha da önemlisi birilerinin onları takip edip etmediğini görmelerine olanak tanıyor. Tracker Detect olarak adlandırılan uygulama Play Store tarafında yayımlandı.

Tracker Detect ücretsiz olarak Apple imzalı olarak Play Store’da yerini aldı

Mobil uygulama Apple’ın tanımlamasında şu şekilde açıklanıyor:

”Tracker Detect, sahibinden ayrı olan ve Apple’ın Find My ağıyla uyumlu olan takipçileri/izleyicileri arar. Bu öğe izleyiciler, AirTag ve diğer şirketlerin uyumlu cihazlarını içerir. Birinin konumunuzu izlemek için AirTag veya başka bir cihaz kullandığını düşünüyorsanız, onu bulmaya çalışmak için tarama yapabilirsiniz.”

Tracker Detect

Temelde AirTag’in de içinde bulunduğu takip cihazlarını kontrol etmeye yarayan bu uygulama, günlük hayatın koşuşturmacasında farkında olmadan izlenebilecek kişileri korumayı amaçlıyor.

Özellikle Kanada’da lüks otomobillerin hedefe alınması ve hırsızlar tarafından AirTag kullanarak çalınması üzerine bu hamlenin gelmesi şaşırtmıyor. Zira risk faktörünün de dahil olduğu bu olasılıklar sadece iOS değil Android kullanıcılarını da içine alıyor.

Tracker Detect

Apple da her şeye rağmen kendi geçici çözümünü geliştirdi. Artık Android veya iOS kullanıcısı olun, AirTag ve diğer uyumlu cihazlar üzerinden kullanıcılar izlenip izlenmediklerini öğrenebilecekler.

Huawei, yeni ürünü ile Apple AirTag’e rakip oluyor!

Cevap bırakın