Huawei, yeni ürünü ile Apple AirTag’e rakip oluyor!

0

2019 yılında ABD güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle kara listeye alınan Huawei, yaptırımların yarattığı kötü etkiden kurtulmak için yoğun mesai harcıyor. Bu süreçte yıllardır çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Honor’u Çinli bir konsorsiyuma satmak zorunda kalan şirket, ABD’ye olan bağlılığı minimuma indirmek için de kendi işletim sistemi HarmonyOS’u piyasaya sürmüştü.

Bunun yanı sıra şirketin eski günlerine dönmek için yeni ürünlerini kullanıcıların beğenisine sunmaya devam ettiğini belirtelim. Bu doğrultuda kısa süre önce nova 9 modelinin global lansmanını gerçekleştiren şirket, ortaya çıkan detaylara göre Apple’ın AirTag takip cihazına doğrudan rakip olacak bir ürün üzerinde çalışıyor.

Huawei S-Tag, EUIPO’da ortaya çıktı

Kısa süre önce LetsGoDigital tarafından yayınlanan rapora göre Huawei, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne yaptığı başvuru sonrası S-Tag ibaresini ticari marka haline getirdi. Bu noktada markanın hangi ürüne verileceği veya hangi alanda kullanılacağına dair net bir açıklama yapılmazken, Apple’ın AirTag ve Samsung’un Galaxy SmartTag ürünlerine baktığımızda bunun bir takip cihazı olduğunu anlayabiliyoruz.

Bilindiği üzere son dönemde fazlasıyla popüler hale gelen takip cihazları, temel olarak UWB ve BLE gibi teknolojilerini kullanarak kayıp anahtar, cüzdan veya çanta gibi nesneleri kolaylıkla bulabilen oldukça faydalı bir üründür. Söz konusu takip cihazlarına talebin yüksek olması nedeniyle Huawei gibi şirketler de bu alanda hamle yapmak için kolları sıvamış gibi görünüyor.

Şu an için Huawei S-Tag ile ilgili ortaya çıkan tüm detaylar bu kadar. Ancak gelen raporlar, cihazın önümüzdeki aylarda Avrupa pazarında çıkış yapacağı yönünde.

Cevap bırakın