Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımApple, ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı

  Apple, ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı

  Servis gelirleri tüm zamanların rekorunu kırdı. Mart ayında hisse başına gelirlerde çeyrek rekoru kırıldı.

  Apple, 30 Mart 2024 tarihinde sona eren 2024 mali yılı ikinci çeyreğine ait finansal sonuçları açıkladı. Şirket bu çeyrekte, geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4 azalışla 90,8 milyar ABD doları gelir kaydettiğini ve üç aylık seyreltilmiş hisse başına gelirinin ise 1,53 ABD doları seviyesinde olduğunu duyurdu.

  “Appla, Mart ayını kapsayan çeyrek için 90,8 milyar ABD doları gelir elde ettiğini ve Servis gelirlerinde tüm zamanların rekorunu kırdığını açıklıyor.” diyen Apple CEO’su Tim Cook sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu çeyrekte Apple Vision Pro’yu kullanıma sunmaktan ve tüm dünyaya uzamsal bilişimin açığa çıkarabileceği potansiyeli göstermek bizim için heyecan vericiydi. Ayrıca, gelecek hafta yapacağımız dikkat çekici ürün duyurusunu ve gelecek ayki Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı sabırsızlıkla bekliyoruz. Her zamanki gibi, müşterilerimize en iyi ürünleri ve servisleri sunmaya odaklanıyoruz ve bunu yaparken bize yol gösteren temel değerleri de yaşatmaya devam ediyoruz.”

  “Yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti ve sadakati sayesinde kurulu aktif aygıt tabanımız tüm ürünlerde ve tüm coğrafi segmentler için bugüne kadarki en yüksek düzeye ulaştı ve iş performansımız sayesinde Mart ayını kapsayan çeyrekte yeni bir hisse başına gelir rekoru kırdık.” diyen Apple CFO’su Luca Maestri sözlerine şöyle devam etti: “Apple’ın geleceğine ve hisselerimizin değerine duyduğumuz güven sayesinde Yönetim Kurulumuz yeniden hisse satın almak için ekstra 110 milyar ABD doları kaynağa onay verdi. Ayrıca on iki yıl üst üste üç aylık kâr payımızı yükseltmeyi başardık.”

  Apple’ın yönetim kurulu, yüzde 4 artışla şirketin adi hisse senedi başına 0,25 ABD doları nakit kâr payı sağlandığını açıkladı. 13 Mayıs 2024 tarihinde iş günü kapanışında kayda girecek kâr payı, hissedarlara 16 Mayıs 2024 tarihinde ödenecek. Yönetim kurulu ayrıca şirketin adi hisselerinden 110 milyar ABD doları tutarında bir kısmı yeniden satın almak için ekstra bir programa onay verdi.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN