Apple, Ekim ayında yeni MacBook Air ve iMac’i tanıtabilir

0

macbook-air-930x468

Tanınmış medya organlarından Bloomberg’te yer alan ve ism açıklanmayan bir kaynağa dayandırılan habere göre Apple, Ekim ayından itibaren yeni MacBook Air ve iMac modellerini satışa sunacak. Ayrıca teknoloji şirketinin LG ile yürütülen işbirliği kapsamında 5K çözünürlüklü ekranları da geliştirdiği kaydedildi. 2016 yılında yeni bir MacBook Air beklentisi vardı, ancak iMac konusunda gündemde çok fazla detay yer almamıştı.

Apple MacBook Air’in USB Type-C portuyla geleceği belirtildi. Ayrıca bir de kulaklık jack’ına yer verileceği ifade edildi.

İlginç bir detay olarak yeni iMac’lerde Apple’ın AMD’li grafik işlemci seçeneği de sunacağı iddia edildi. Apple’ın uzun süredir herhangi bir tasarım dokunuşunda bulunmadığı Mac modellerinde önemli bir revizyon uygulaması yönünde beklenti var.

Mac Pro ve Mac mini’den haber yok

Öte yandan söz konusu haber kaynağının Mac Pro ve Mac mini güncellemelerinden bahsetmediğinin altı çizildi. Her iki ürün serisi de en son 2013-2014 dönemine yenilenmişti.

2016 son dönemi Apple adına yoğun tanıtım etkinliklerine sahne olacağa benziyor. Şirketin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus adını alacak akıllı telefon modellerini de 7 Eylül 2016’da (TS ile 20:00’da) lanse edeceği duyurulmuştu. Bu konuya dair detaylar için buraya tıklayabilir, ilgili içeriğe göz atabilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın