Apple AirTag ne kadar popüler? İşte rakamlar

0

Apple yeni takip cihazı olan AirTag’ı nisan ayında düzenlediği heyecanlandıran etkinliğinde tanıtmıştı. Kayıp eşyaları bulmayı sağlayan bu takip cihazı tanıtıldığı günden bu yana hakkında oldukça konuşuldu. Gerek tasarımı, gerek özellikleri gerekse ‘birilerini takip etmek’ amacıyla kullanılan bu cihazın ne kadar popüler olduğu ortaya çıktı. Apple AirTag, rakamlarla ortaya çıkıyor:

İnsanların büyük bir çoğunluğu Apple AirTag kullanmayı istiyor

Akıllı telefonlarına ek olarak tanıttığı aksesuarlar ile de dikkat çeken şirket benzer bir ivmeyi renkli MacBook modelleriyle yakalayacak deniyor. Öte yandan bir araştırma şirketi olan SellCell, insanların yeni AirTag hakkındaki görüşlerini öğrenmek için bir anket gerçekleştirdi.

Toplamda 3 bin kişinin katıldığı ankette, kullanıcıların yüzde 61’i Apple’ın AirTag’i için oldukça heyecanlı. Katılımcıların yüzde 54’ü yeni cihazın ücretlendirmesinin yerinde olduğunu düşünüyorken, katılımcıların yüzde 14’ü AirTag’ı pahalı buluyor.

Apple AirTag nedir, nasıl kurulur, kullanılır ve ipuçları...
Apple AirTag

AirTag’i alma sebepleri sorulduğunda ise katılımcıların büyük bir çoğunluğu Apple cihaz kullandığı için iyi bir entegrasyon sunacağını bu sebeple almak istediğini söylüyor. Öte yandan ‘Bul ağının’ güvenli olduğunu düşünen katılımcılar, cihazın tasarımını da büyük oranda beğendiklerini söylüyor.

İnsanların büyük bir çoğunluğu otomobilleri ve cüzdanları için AirTag’i kullanmak istediğini söylerken, öte yandan evcil hayvanlarının kaybolmasını istemeyen bir kesim cihazı kullanmak istiyor. Her ne kadar Apple bu amaçla kullanılmasını önermiyor olsa da kullanıcıların yüzde 6.9’u eşlerini takip etmek için kullanmak istediklerini söylüyor.

Cihaz hakkında şimdiden onlarca inceleme videosu çekildi. Bu incelemelerde ise oldukça zorlu testlere tabii tutulan cihaz, bunların tamamından geçmeyi de başarmıştı.

Cevap bırakın