Buzlukta donduruldu kaynar su ile çözdürüldü!

0

Apple en son düzenlediği etkinlikte AirTag cihazını tanıtmış ve oldukça dikkat çekmişti. Samsung’un da benzer bir SmartTag adında bir cihazı bulunuyor. İlerleyen dönemde çok daha fazla markadan böyle cihazlar görecek olsak da Apple’ın AirTag’i için ilginç bazı sonuçlar ortaya çıktı.

Apple AirTag zorlu testlerden geçiriliyor

Tanıtıldığı günden bu yana pek çok kez incelenen AirTag, iFixit ekibi tarafından parçalarına ayrıldı. Etkileyici iç tasarımı gözler önüne seren bu incelemede ayrıca cihazın röntgen görüntüleri de yer alıyor. İç kısmında kullanılan donanımları da gözler önüne seren bu inceleme küçücük cihazın içine sığdırılan pek çok parça dikkat çekiyor.

Apple AirTag

Cihaz bir diğer yandan anahtarlara takmak için üzerinde bir delik bulundurmuyor. Bu sebeple geçen günlerde MacRumors ekibi sorunsuz bir şekilde cihaza delik de açtı.

Bu işkencelerin ardından AirTag en son CNet videosunda göründü. Akıllı takip cihazı, bulaşık makinesinde yıkanma, buz ile dondurulduktan sonra kaynar su dökülerek buzlarından arındırılma ve yere sertçe düşme gibi zorlu testlerden geçirildi.

Apple AirTag

Normalde IP67 sertifikasına sahip olmasına rağmen, bulaşık makinesinde ‘deterjanlı suda’ yıkamadan sağ çıkan cihaz bir diğer yandan buzlukta dondurulduktan sonra üzerine kaynar su dökülerek çözdürülüyor. En nihayetinde ise sonunda sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bu işlemlere dayanmasının bile mucize olduğu cihaz, küçük olmasına rağmen oldukça kabiliyetli olduğunu da gösteriyor.

Türkiye’de aktif satışının başladığı cihaz isteyenler için tekli ya da dörtlü set şekilde satılıyor.

Cevap bırakın