Antik Yunanistan kıyılarındaki Assassin’s Creed Odyssey tanıtıldı

0

Türkiye’de her zaman yoğun ilgiyle karşılanan serinin, sonraki halkası Assassin’s Creed Odyssey, E3 2018 kapsamında tanıtıldı. İşte ilk detaylar…

Geçtiğimiz günlerde ilk ayrıntıları açıklanan ve Antik Yunanistan’da geçeceği bilgisi basına sızan sonraki Assassin’s Creed oyunu, oyun fuarı E3 2018 kapsamında resmi videosu eşliğinde duyuruldu. Bir fragmanla birlikte tanıtımı gerçekleştirilen yapım, Assassin’s Creed Odyssey (AC: Odyssey) adıyla geliyor. Assassin’s Creed Odyssey oynanış videosu haberin devamında yer alıyor. 

AC: Odyssey, Assassin’s Creed Origins’te Antik Mısır’ı konu edinen Ubisoft’un bu kez biraz daha yakınlara, binlerce yıl öncesinin Yunanistan kıyılarına sandalı çekmeye karar verdiği anlamı taşıyor. Bir sonraki oyunda neresi konu edilecek sorusu da şimdiden akıllara gelmeye başladı.

 Yeni yapım, rpg türünde geliyor. Ana karakter kadın veya erkek olarak belirlenebiliyor. Kassandra veya Alexios adındaki iki Sparta kahramanından biri seçilerek oyuna başlanıyor. Mitolojik – hayali yaratıklarla geleceği görülen oyunun ilginç olacağı aşikar.

Ne zaman çıkacak?

Odak noktasında deniz savaşlarının yer alacağı oyunda Ege Denizi’nin dalgaları arasında serüvenden serüvene koşulacak ve hedefler (ok ve çeşitli kılıç darbeleri ile) ‘tutturulmaya’ çalışılacak. Heyecan verici bir Assassin’s Creed deneyimi vaat edildi bile, daha fazla ayrıntı ve özellikle çıkış tarihi merakla bekleniyor.

Assassin’s Creed Odyssey çıkış tarihi hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Cevap bırakın