Assassin’s Creed Odyssey duyuruldu

0

Son dönemin adından sıkça söz ettiren video oyun yapımcısı Ubisoft, bir diğer sükse haberle kamuoyunun dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı. İşte detaylar…

Assassin’s Creed, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun ilgi gören oyun serilerinden. Son yıllarda çıkış yakalayan seri, son oyununda eski Mısır ekseninde ilginç bir deneyim sunmuştu. Serinin sonraki oyunu ise merakla beklenen soru işaretleri eşliğinde konuşulmaya başlanmıştı.

Ve nihayet önce oyunun ismi ve bazı detayları internete (JeuxVideo’da yer alan görseller) düştü, ardından da (çok kısa bir süre sonra) yapımcısı Ubisoft, Yeni Assassin’s Creed hakkındaki resmi ayrıntıları paylaştı.
Buna göre yapım, Assassin’s Creed Odyssey adıyla geliyor ve bu kez serüveni Antik Yunanistan’a taşıyor.

Günümüzdeki Yunanistan ve yakın çevresinde, M.Ö. 756 ile M.Ö. 146 tarihleri arasındaki istilaları, felsefe ve bilimsel gelişmeleri ile ünlü dönemi ele alacak olan Assassin’s Creed Odyssey’e ilişkin ilk tanıtım videosu da yayınlandı. Haberin devamında yer alan videoda bir asker, diğerine tekme atarak uçurumdan düşmesine neden oluyor.

Sparta’ya gönderme…

Sparta filmine gönderme olarak yorumlanan video, görevlerde uçurumdan fırlatma öğelerine de bolca yer verileceğine işaret ediyor.

Oyunla ilgili daha fazla ayrıntının, Ubisoft’un, önümüzdeki günlerde başlayacak olan, yılın en önemli oyun fuarlarından E3 2018 kapsamında açıklanması bekleniyor.

Cevap bırakın