ANKER SoundCore Life Q20 Kulaküstü Kulaklık

0

Aktif gürültü önleyici kulaklığa ihtiyaç duyuyorsanız, yıl boyu vazgeçilmeziniz olmaya aday ANKER SoundCore Life Q20 Kulaküstü Kulaklık ile bu arayışınıza son verebilirsiniz. Fiyat performans canavarı kulaküstü kulaklığı sizin için inceledim.

Hem sağladıkları hijyen hem de sunduğu konfor sebebiyle her türde kulaklığın olmazsa olmazlarımız arasında bulunduğu malumunuz.

Pandemi sonrası normalleşme süreci ile birlikte iş hayatına geri döndük. Süreç boyunca kuşların sesini duyabilmek, araç ve insan trafiğinden uzaklaşmak bana çok iyi gelmişti. Günlük hayatta maruz kaldığım gürültünün beni ne kadar olumsuz etkilediğinin daha da yoğun şekilde hissetmeye başladım.

 

Hal böyle olunca gürültü önleyici kulaklığa ihtiyaç artıyor 🎧.

Gürültü önleyici kulaklıklar temel olarak bulunduğunuz ortamdaki yüksek ve kulağı zedeleyecek, dikkati dağıtacak nitelikteki seslerin yoğunluğunu azaltıyor. Bu tür kulaklıklar, aktif ve pasif gürültüye engel olmak üzere ikiye ayrılıyor.

 

Aktif Gürültü Engelleme ve Pasif gürültü önleme arasında ne fark var?

Pasif gürültü önlemede kulaklık pedleri ve tasarıma bağlı özellikler sayesinde dışarıdan gelen gürültü engelleniyor. Aktif Gürültü Engelleme (Aktif Noise Cancel) özelliğinde ise ses aralığını önlemek için kullanılan dahili ve harici mikrofonlar devreye giriyor. Bu mikrofonlar dışarıdan gelen sese karşı bir anti gürültü üreterek dış sesler size ulaşmadan engelliyor.

 

Kulaklık, hafıza yastıkları ve döner bağlantıları sayesinde açısını başınızın şekline göre ayarlıyor.

ANKER SoundCore Life Q20 Kulaküstü Kulaklık

ANKER SoundCore Life Q20, aktif gürültü engelleme özelliği ile uçak motorlarından trafik seslerine düşük ve orta frekanslı ses aralığını önlemek için dahili ve harici mikrofonlarla tasarlanmış özel bir kulaklık.

 

Karma kullanım keyfini Hybrid kulaklıklar ile çıkarın

Karma kullanımlı olan kulaklığı; spor yaparken, trafikte, odaklanmanız gereken bir işi yaparken, müzik dinlerken, oyun oynarken, uzun süreli toplantılarınıza ve telefon konuşmalarınızda, dizi veya film izlerken kullanabilirsiniz. 40 saat gibi oldukça uzun bir çalma süresine sahip kulaklıklar seyahatlerinizde de tercih edebileceğiniz şekilde tasarlanmış. Standart müzik dinlerken 60 saate kadar kullanabildiğiniz bu Anker kulaklık, hafıza yastıkları ve döner bağlantıları sayesinde açısını başınızın şekline göre ayarlıyor. Rahat ve hafif tasarımı, yorgunluk veya rahatsızlığa neden olmadan uzun süre kullanabilmenizi mümkün kılıyor.

Kulaküstü kulaklığın öne çıkan diğer özelliklerine gelince.

 

Yüksek çözünürlüklü ses deneyimini yaşayın

Çözünürlük sadece görüntüyü veya görselleri tanımladığımız bir ölçüt değil, aynı zamanda ses için de kullanılıyor. Yüksek çözünürlüklü ses sertifikasına sahip kulaklık, özel 40 mm dinamik sürücüler sayesinde daha yüksek bir dinleme deneyimi yaşamak isteyenler için zenginleştirilmiş bir netliğe sahip. Bu özellik hem sesi duymak hem de sesinizi karşı taraf ulaştırmak için geliştirilmiş. Kulaklığın mikrofon performansını ortalama bulduğumu da eklemeliyim.

Kulaklık, müziği kristal netlikte dinlemeniz için 40 kHz’e kadar ulaşan genişletilmiş yüksek frekanslarla üretilmiş. Ortam gürültülerini %90’a kadar azaltan ANKER SoundCore Life Q20’de BassUp teknolojisine yer verilmiş. Bu teknolojiyi biraz açmak gerekirse.

 

Kulaklıkta BassUp teknolojisine yer verilmiş.

BassUp teknolojisi ile gerçek zamanlı ses analizi

Anker Soundcore’a ait bu özel ses teknolojisi, müzik dinlerken gerçek zamanlı analiz yaparak, duyduğunuz baslardaki düşük frekansları kuvvetlendirmek için özelleştirilmiş özel bir algoritma ile çalışıyor. Algoritma üzerinden gerçek zamanlı dijital veri analizi yapan bu teknoloji, BassUp hoparlörler NdFeB sürücülerini kullanıyor. Bu müzik türünü seviyorsanız, dinleme esnasında oynat düğmesine iki kez basarak duyduğunuz sesin boyutunu değiştirebilirsiniz.

Kulaklığın teknik özelliklerine gelince.

 

ANKER SoundCore Life Q20 Teknik Özellikleri

Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve daha fazlası ile uyumlu olan kulaklık, Bluetooth 5 bağlantısını kullanıyor. Kulaklığın rengi siyah. Kulak pamukları ise çok başarılı ve kulağınızı tamamen sarıyor, uzun süreli kullanımı mümkün kılıyor.

Ürün Boyutu ise: 7,7 x 7,1 x 3,1 inç

Yükseklik; 195,6 mm –

Genişlik; 180,3 mm

Derinlik; 78,7 mm

Ürün Ağırlığı: 263 gram

Empedans 16Ω Sürücü (Tam Aralık) 2 × 40 mm Frekans Tepkisi 16 Hz – 40 kHz Menzil 15 m / 49,21 ft

 

Kutuda neler var?

Cihaz kutusunda kulaklığı  uygun bir şekilde saklamak için bir seyahat çantası bulunuyor.

  • Soundcore Life Q20 Aktif Gürültü Önleyici Kulaklık ile birlikte Mikro-USB Kablosu,
  • 3,5 mm AUX Kablosu,
  • Türkçe Kullanım kılavuzu,
  • Garanti Belgesi

yer alıyor.

 

Bir klasik olarak her Anker ürünü kişiselleştirilebiliyor.

Kulaklığın ses kalitesi çok temiz ve hiçbir şekilde kulağı yormuyor. Sabit frekanslı seslerde aktif gürültü engelleme (ANC- Aktif Noise Cancel) özelliği çok başarılı, öte yandan konuşma gibi diğer dış sesleri de duyabiliyorsunuz. Bu sayede tamamen dış dünyadan uzaklaşmıyorsunuz. Bluetooth ile aynı anda telefonunuza ve bilgisayarınıza bağlanıp çalışabiliyorsunuz. Müzik dinlerken telefon geldiğinde kulaklık üzerinden cevaplayıp gayet net bir şekilde görüşmelerinizi yapabiliyorsunuz.

 

Fiyat performans canavarı olarak önerdiğim ANKER SoundCore Life Q20 Kablosuz Kulaküstü Kulaklığı MediaMarkt üzerinden inceleyerek en uygun fiyata sipariş verebilirsiniz.

 

Taşınabilir Hoparlör ve Pico Projeksiyon ANKER Nebula Apollo ile evinizi sinema salonuna dönüştürmeye ne dersiniz?

Pratik kullanımı, çoklu bağlantı özelliği ile evinizi – ofisinizi – tatillerinizi renklendirmeye gönüllü bu taşınabilir projeksiyon cihazı hakkında merak edilenleri yazımda bulabilirsiniz.

ANKER Nebula Apollo ile Evinizi Sinema Salonuna Dönüştürün

 

Cevap bırakın