Animal Crossing: Pocket Camp 15 milyonu gördü

1

Nintendo’nun yeni mobil oyunu Animal Crossing: Pocket Camp, ilk haftasında 15 milyon kullanıcı tarafından indirildi. Hızlı bir başlangıç olduğuna şüphe yok, işte detaylar…

Animal Crossing: Pocket Camp, geçtiğimiz haftalarda haberini yaptığımız yeni Nintendo oyunuydu, kısa süre önce çıkışını gerçekleştiren yapıma dair ilk hafta verileri paylaşıldı.

Buna göre Animal Crossing: Pocket Camp, yayında olduğu ilk haftada 15 milyon cihaza indirildi. Mobil oyun, geçtiğimiz salı günü çıkışını gerçekleştirmişti.

Japonya’da 10. sırada

Öte yandan gelirler açısından bakıldığında beklentilerin bir nebze altında kalındığı görülüyor, oyun Japonya’da en çok oyun-içi harcama yapılan 10’uncu oyunken ABD’de 72’nci sırada yer alıyor. Dolayısıyla birçok insan oyunu ya oynamıyor, ya da para harcamamayı tercih ediyor.

Super Mario Run ilk haftasında 32 milyon kez indirilmişti

Animal Crossing: Pocket Camp; Miitomo, Super Mario Run ve Fire Emblem Heroes’tan sonra Nintendo’nun dördüncü mobil oyunu. Super Mario Run ilk haftasında 32 milyon indirmeyle son derece sükse bir başarı yakalamıştı. Diğer taraftan Fire Emblem, 7 milyon kez indirildi.

Oyunun zaman içindeki benimsenme durumunu görmek ilginç olacak gibi görünüyor. Elbette Nintendo Switch’e geldiğinde de işler bir nebze daha değişecek.

1 yorum
  1. Ali Göçer diyor

    animal crossing çocuk oyunu gibi geldi en azından stratejik olsa

Cevap bırakın