Nintendo’nun yeni mobil oyunu Animal Crossing: Pocket Camp Kasım’da geliyor

0

Nintendo, mobil oyun endüstrisindeki lezzetli pastanın tadını almışa benziyor. Popüler oyun şirketi, sonraki ‘fenomen’ adayı Animal Crossing: Pocket Camp’in iOS ve Android platformları için Kasım ayı içerisinde yayınlanacağını duyurdu.

Ücretsiz olarak gelecek olan oyunun konusu, yaklaşık olarak karakterinizin bir kamp teması beraberinde yeni bir yere taşınması, oradaki komşularla (çeşitli, sevimli hayvanlar) etkileşim içinde olması ve evini dekore etmesi şeklinde ilerleyecek.

Şehir ve kasaba inşa etme oyunlarına benzeyeceği anlaşılan Animal Crossing: Pocket Camp’ta daha küçük ölçekli bir sanal dünyada vakit geçiriyorsunuz. Arkadaş listenizdeki diğer oyuncularla iletişim kurmanız ve bazı ticari faaliyetler (yapılan ağaç eşyaların alım-satımı, vb) yürütmeniz de mobil yapımın öne çıkan özellikleri arasında.

Otoritelere göre, Super Mario Run gibi tartışmalı ama başarılı bir yapımın ardından yeni mobil oyun Animal Crossing: Pocket Camp’in Nintendo’nun yeni hit oyunu olma olasılığı yüksek görünüyor. Ayrıca Nintendo, genellikle bu tür oyun duyurularının kısa süre sonrasında finansal bilanço rapoları açıklamaya bayılıyor. Bu detayların tamamı, yakın zamanda Animal Crossing: Pocket Camp’ın karşı konulmaz bir şekilde milyonlarca mobil cihazda kendine yer bulacağına dair işaretler arasında yer alıyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri paylaşmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın