Android’li BlackBerry Priv’den yeni detaylar

0

blackberry-priv-side-view-press

Akıllı telefon devriminin öncü şirketlerinden biri de Kanadalı BlackBerry oldu. Yüksek güvenlik yapı taşları ile devlet başkanlarından iş adamlarına kadar geniş bir segmentin tercihi olan markanın ürün gamının çeşitliliği sayesinde kullanıcı kesimi de genişledi. Ancak bu güçlü şirketin gerileme safhasına da adım adım tanıklık edildi. Android ve Apple’ın yükselişinin yanı sıra küçük ölçekli Çin ve Hindistan merkezli firmalar derken BlackBerry iyiden iyiye krize girdi, satılması bile gündeme gelmişti…

blackberry-bayrak

Şirketin durumunu düzeltme yolunda atılan adımlar oldukça agresif oldu. Çalışanların büyük bir kesiminin işine son verildi, daha az yeni model üretilmeye başlandı. Uzun süredir beklenen ‘sonraki adım’ ise Android tabanlı bir akıllı telefonun üretilip üretilmeyeği ile ilgiliydi. Beklenen açıklama geçtiğimiz günlerde geldi ve detaylarına buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz cihaza dair ilk detaylar paylaşıldı.

blackberry-priv

BlackBerry Priv adıyla önümüzdeki süreçte tanıtılacak akıllı telefonun yenilikçi bir füzyon olacağı belirtiliyor. Android işletim sisteminin uygulama çeşitliliği ve BlackBerry’nin güvenlik özelliklerinin bir arada sunulacağı, üst düzey bir model olacağı da yine şirket tarafından vurgulananlar arasında. Elde edilen yeni bilgiler ise cihazdaki bazı teknoloji detaylarına ışık tutuyor.

Modele ilişkin basına sızdırılan yeni bir görsel, cihazın işlemci ve kamerasına işaret ediyor. Buna göre Priv, 64 bit mimarili Snapdragon 808 işlemci ile gelebilir. Bu modul, 2015 yılında LG G4 ve son dönem Google Nexus modelinde kullanılmıştı. Ayrıca 18 megapiksel arka kamerasının 4K video kaydına da olanak tanıyacağı görülüyor. Sürgülü dokunmatik klavyeye sahip olacak Android’li BlackBerry’nin tanıtım tarihi merakla bekleniyor.

Cevap bırakın