Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiVe kesinleşti: BlackBerry Android’li telefon tanıtacak

  Ve kesinleşti: BlackBerry Android’li telefon tanıtacak

  blackberry-priv

  Kanadalı teknoloji şirketi BlackBerry, Android işletim sistemine sahip ilk akıllı telefon modeli ‘Priv’in, kısa zaman içerisinde tanıtılacağını açıkladı. İşte detaylar…

  BlackBerry, Priv adında yeni bir akıllı telefonun tanıtacağını resmi olarak açıkladı. İlginç olan ise söz konusu modelin BlackBerry OS yerine yazılım tabanını Android işletim sisteminin oluşturması.

  Spekülasyonlar ve çok sayıda sızıntı görsel, video derken doğrulanan BlackBerry modeli, şirket adına bir ilk olacak. Android ekosistemi için üretilecek ilk BlackBerry marka akıllı telefon, şirket CEO’su John Chen’in açıklamasına göre, Android işletim sisteminin uygulama çeşitliliği ile BlackBerry’nin yüksek güvenlik özelliklerini birleştirerek iş dünyası için özel bir füzyon anlamı taşıyacak.

  Öte yandan doğrulanan cihaz, BlackBerry’nin kendi işletim sistemini terk ettiği anlamına gelmiyor. Şirketin BlackBerry 10 önyüklü modellerinin üretimi devam edecek, ayrıca 2016 Mart ayında yeni bir temel yazılım güncellemesinin de haberi verildi.

  BES12 ile gelecek

  BlackBerry Priv, BES 12 güvenlik platformunu destekleyecek. Bu platform, bankacılık gibi sektörlerde de kullanılan temel veri güvenliği standartlarından ve üst düzey bir teknoloji altyapısı olarak kabul ediliyor. Bu özelliği barındıracak olan Priv, kendi sınıfındaki en güvenli modellerden biri olabilir.

   

  BlackBerry Priv’in diğer öne çıkan özelliği ise kızaklı tasarımı. Klavye ile geleceği anlamı taşıyan bu özelik, şirketin kendine has tasarım çizgilerini gözardı etmediğine de işaret ediyor. Cihaza dair diğer detayların kısa süre içinde açıklanması bekleniyor. Piyasaya sunulacağı tarihin de çok yakın olduğunu belirtelim. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN