Android kullanıcılarının yaşadığı en büyük ‘hayal kırıklığı’

0

Akıllı telefon kullanıcılarının her geçen sayısı katlanıyorken 2021 yılında 190’dan fazla ülkenin dahil edildiği verilere göre 2 buçuk milyardan fazla aktif Android telefon kullanıcısı bulunuyor. Dünyanın en popüler işletim sistemi olan Android hakkında araştırmalar da bu minvalde devam ediyor. Yeni yapılan bir araştırmaya göre Birleşik Krallık’ta büyük çoğunlukla Android kullanıcıları var ancak bu durumdan pek de memnun oldukları söylenemez.

Android kullanıcıları en çok sosyal medya performansını ve güncellemeleri eleştiriyor

Müzik tabanlı bir arkadaş bulma uygulaması olan POM tarafından gerçekleştirilen bir  araştırmada 2021 yılındaki hayal kırıklıkları soruldu. Ankete katılan kullanıcıların büyük bir çoğunluğu Android cihazları kullandıklarına pişman olduğunu söylüyor. ‘Android cihazlar çok da iyi değil’ fenomeninin üzerine düşünmeyi sağlayan anket sonucu temelde Android cihazların sosyal medya uygulamalarında iyi bir performans sunmadığı konusunda eleştiriliyor.

Söylenene göre iyi bir kayıt almak ya da kolay bir şekilde bir şeyleri düzenlemek için kullanıcıların iPhone kullanmaları gerekiyor. Örneğin benzer işlemler Android cihazlarla yapıldığında o kadar da kolay olmuyor. Bu modele ve telefonun yazılım güncelliğine göre değişir ancak, araştırmaya göre alınan şikayetlerin büyük bir çoğunluğu Android cihazlardan geliyor.

Android kullanıcıları-00

Araştırmada belirtildiği kadarıyla kullanıcılar büyük bir beklenti ile aldıkları Android cihazlardan istedikleri performansı göremiyor ve hayal kırıklığı yaşıyor. Özellikle sosyal medyayı kullanan kişilerin emoji kullanımlarında eleştiriler bulunuyor. Anket gerçekleştirilen kişiler, sosyal medyada bir yorum yaptıklarında bıraktıkları emojilerin Android kullandıklarını ele verdiğini söylüyor. Bu ise istenmeyen bir durum olarak belirtilmiş.

Computer World tarafından hazırlanan bir başka içerikte ise bu yıl gerçekleştirilen Android güncellemelerinin hayal kırıklığı olduğu aktarılıyor. Android 11 güncellemesi hem Android  kullanıcılarına çok zor ulaştı hem de içinde yüksek oranda hata bulunuyordu. Amiral gemisine oldukça hızlı ulaşan yazılım güncellemelerinin orta ve giriş seviyesi hatta önceki yıllarda piyasaya sürülmüş ‘eski amiral gemisi’ telefonlara aynı hızla ulaşmıyor olması en çok eleştirilen konular arasında yer alıyor.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamaları hangileri?

Cevap bırakın