Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamaları hangileri?

0

Geçen yılın en çok konuşulan konularından biri haline gelen WhatsApp’ın yeni güvenlik politikası uygulamadan kaçışları hızlandırmıştı. Bu noktada milyonlarca kişinin farklı alternatifler aradığını da görmüştük. İşte bu noktada yayımlanan rakamlara göre 2021 yılının en popüler mesajlaşma uygulamaları belli oldu.

2021 yılının en popüler mesajlaşma uygulamaları: Zirve değişmedi

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarına ışık tutan Statista verileri, aktif olarak en çok kullanıcıya sahip uygulamanın WhatsApp olduğunu ortaya çıkarttı. İki milyarlık kullanıcısıyla WhatsApp aylık aktif olarak 2 milyon kullanıcıya sesleniyor. Aylık kullanıcı sayısına göre ikinci sırada Facebook Messenger 1.3 milyon aktif kullanıcıyla yer alıyor.

WhatsApp'ın yeni özellikleri

Dünya çapında değerlendirilmeyen ancak Çin’in WhatsApp’ı olarak konumlandırılan WeChat ise aylık 1.25 milyon aktif kullanıcıyı bünyesinde toplamayı başarıyor. WeChat’i QQ, Telegram ve Snapchat takip ediyor. Evet yanlış okumadınız. Snapchat yüzbinlerce kullanıcının mesajlaşma/konuşma amacıyla kullandığı bir uygulama olarak değerlendiriliyor.

Diğer bir yandan dünyanın en çok indirilen mobil uygulamaları da belli olmuştu. Bu kapsamda Apptopia tarafından sağlanan verilerde, sosyal medya uygulaması kategorisinde en çok TikTok, Instagram, Facebook, WhatsApp Telegram, Snapchat, Zoom ve Spotify indirildi.

Yıllardır hayatımızda yer alan Subway Surfer 2021 yılında yine en çok indirilen mobil oyunlar arasında yerini aldı. Roblox, Bridge Race, Garena Free Fire, Among Us, PUBG Mobile en çok indirilen mobil oyunlar oldu.

Aralık 2021’de HarmonyOS güncellemesi alan tüm cihazlar

Cevap bırakın