Android 9 Pie (Go Edition) çok yakında geliyor

0

Android 9 Pie (Go Edition) hakkında merakla beklenen soru yanıtını ‘resmi olarak’ buldu. İşte detaylar…

Google’ın geçtiğimiz aylarda duyurduğu ve beta aşaması için start düğmesine bastığı Android 9 için yoğun geliştirme sürecinin devamında nihayet final versiyonu kısa süre önce yayınlanmıştı.

Buraya tıklayarak detaylarına göz atabileceğiniz final versiyon, şu sıralar gündemin öne çıkan teknoloji konuları arasında. Ancak bu yönde bir gelişme daha var…

Google, Android 9 Pie’ın ardından Android 9 Pie (Go Edition) için de beklenen haberi paylaştı. Buna göre söz konusu işletim sistemi versiyonu, Go Edition cihazları için önümüzdeki sonbahar ayları itibarıyla yayınlanmaya başlıyor.

Dolayısıyla bu bilgi, yeni akıllı telefonların yanı sıra halihazırda kullanımda olan modellerin de kısa süre içerisinde yazılım güncellemesi almaya başlayacağı anlamına geliyor. Net tarihler ve herhangi bir takvim ise henüz paylaşılmış değil. Tek bilgi ‘sonbahar itibarıyla’ şeklinde.

500 MB daha az alan!

Öte yandan Android 9 Pie (Go edition), ilginç özelliklerle geliyor. Buna göre cihazlarda önceki versiyonlara göre daha az depolama alanı kapsayacağı bildiriliyor.

Google resmi blogunda paylaşılan bilgiye göre Android 9 Pie (Go edition), 500 MB daha az yer kaplayacak. Ayrıca teknoloji şirketi, yazılımın yüklü olduğu cihazlarda daha süratli başlangıç süresi vaat ediyor.

Geliştirilmiş güvenlik özellikleri ve veri kullanımının takibi gibi özellikler de dikkat çekiyor.

Cevap bırakın