Telefon ve dizüstü bilgisayar bir arada: Razer Project Linda

Teknoloji şirketi Razer, CES 2018’de dizüstü bilgisayarı akıllı telefonla birleştiren Linda adlı projesiyle dikkat çekti.

Her yılın ilk günlerinde ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen CES teknoloji fuarlarına, hemen her yıl çarpıcı bir yenilikle iz bıran şirketlerden biri de Razer. Geçtiğimiz yıl üç ekranlı dev monitörü ile (ve ayrıca bu monitörün çalınmasıyla) gündeme gelen marka, CES 2018’de ise dizüstü bilgisayarı akıllı telefonla birleştiren Linda adlı projesiyle ses getirdi.

Daha önce Razer Phone adlı bir akıllı telefon tanıtan şirket, geliştirdiği yeni bir dizüstü bilgisayarın touch pad kısmında özel bir bölme tasarladı; Razer Phone buraya yerleştirilebiliyor ve ardından da 13 inç ekranda, klavye/mouse gibi bileşenlerle kontrol edilebilen bir akıllı telefon ortaya çıkıyor.

Razer Phone, touch pad’e bir bağlantı kablosu yardımıyla entegre ediliyor. Ayrıca Android telefonu, Windows’a da dönüştürülebilmek mümkün, elbette bunun için bir dizi özel ayarın yapılması gerekli.

Dokunmatik ekranlı herhangi bir telefonun bilgisayar formunda kullanımının pek de ilgi çekici olmayacağı düşünülebilir, ancak Razer Phone tam bir ‘oyun telefonu’ maiyetinde, bu kapsamda söz konusu projenin gelecekte daha iyi bir oyun deneyimini amaçladığı açık. Bir konsept aşamasındaki Razer Project Linda, yakın vadede kendisine kullanım alanı bulamasa da geleceğin olası teknolojilerine dair ilginç fikirler barındırıyor. Daha güçlü akıllı telefonlar ve bunların bir bilgisayar gibi kullanımı…

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.
CES 2018’de öne çıkan haber ve videoları buraya tıklayarak görebilirsiniz.

CES 2018oyunrazerRazer PhoneRazer Project Linda
Yorumlar (0)
Yorum Ekle