Sanal RAM özellikli MIUI 12 güncellemesi bir modele daha geldi!

Canalys verilerine göre dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Xiaomi, şu sıralar telefonlarına adeta hayat veren MIUI arayüzü ile gündemde. Halihazırda MIUI 12.5 Enhanced Edition sürümünü cihazlarına göndermeye devam eden şirket, diğer taraftan 16 Aralık’ta tanıtılması beklenen MIUI 13 üzerinde son dokunuşlarını yapıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki Xiaomi kullanıcıları, yeni sürüm için geri sayıma geçerken, kısa süre önce bir modelin sessiz sedasız MIUI 12 güncellemesini aldığı ortaya çıktı. İşte detaylar…

Xiaomi, Android’i tamir etmekten vazgeçiyor!

Redmi Note 8, MIUI 12 güncellemesini aldı

2019 yılında piyasaya sürülen ve küresel pazarlarda büyük satış başarılarına imza atan Redmi Note 8, bugün itibariyle Android 11 ve MIUI 12 olmak üzere iki büyük güncelleme aldı. Satış rakamlarındaki başarısını güncelleme konusunda gösteremeyen cihaz, diğer modellere göre nispeten daha yavaş kalmıştı. Hatırlanacağı üzere çıkış yaptığında Android 9 Pie sürümünü çalıştıran akıllı telefonun Android 10’u alması bir yıl sürmüştü.

Bu noktada benzer bir süreç yaşandı ve Redmi Note 8, son büyük güncellemesinden tam bir yıl sonra Android 11 tabanlı MIUI 12 güncellemesini almaya başladı. 2 GB’nin üzerinde boyutu ve MIUI 12.0.1.0.RCOINXM yazılım numarası ile yayınlanan güncelleme, ekim ayı güvenlik yamasını da bünyesinde barındırıyor.

Tabii yeni sürümle gelen en dikkat çeken özelliklerden biri de son dönemde fazlasıyla popüler hale gelen sanal RAM özelliği. Bilindiği üzere söz konusu özellik, depolamadan belirli bir alan ayırarak RAM’e aktarıyor. Bu nedenle özelliğin verimli çalışabilmesi için dahili depolamanın yüksek olması oldukça önemli. Redmi Note 8’in 64 GB ve 128 GB olmak üzere iki düşük sayılabilecek opsiyona sahip olması da sanal RAM özelliğinin maksimum 1 GB’a kadar desteklenmesine neden oldu.

Şu an için güncelleme ile ilgili açıklanan tüm bilgiler bu kadar. Son olarak akıllı telefonun ilerleyen dönemlerde hangi güncellemeleri alacağı merak konusu. Ancak cihazın bu saatten sonra Android 12 alması beklenmiyor. Bunun aksine Android 11 tabanlı MIUI 12.5 Enhanced Edition ve MIUI 13 için halen bir umut var.

miui 12xiaomi redmi note 8
Yorumlar (0)
Yorum Ekle