Xiaomi, Android’i tamir etmekten vazgeçiyor!

0

Xiaomi, sevilen Android arayüzü MIUI için yeni sürüm üzerinde çalışmaya devam ediyor. Ancak geliştirme süreci uzun ve sancılı bir şekilde ilerliyor. Pek çok sorun yaşayan Çinli teknoloji devi, güncelleme tarihini erteleyerek zorlukları aşmaya çalışıyor. Ne yazık ki bu süreçte sızıntılar ise kaçınılmaz. Ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi, MIUI’ın ikonik sembollerinden birine veda ediyor.  İşte ayrıntılar… https://mediatrend.mediamarkt.com.tr/xiaomiden-uygun-fiyatli-telefon-bekleyenlere-mujde/

Xiaomi “Fastboot” tavşanına veda ediyor

Xiaomi kullanıcıları, bugüne kadar cihazlarındaki boot menüsüne ne zaman girseler, ekranda Android robotunu tamir eden tavşan görseline alışmıştı. Ancak şirket, bunu MIUI 13 arayüzünün haftalık güncellenen betasından bu görseli kaldırdı. ITHome tarafından hazırlanan bir rapora göre Çinli teknoloji devi, şimdi MIUI Beta 21.11.16 sürümünde “Fastboot” ekranı için görüntüyü basit sarı renkli ‘FASTBOOT‘ metniyle değiştirdi.

MIUI

Böylelikle senelerdir işletim sisteminin bir parçası olan önemli özelliğin artık aramızda olmayacağı kesinleşti. Pek çok kullanıcı tarafından sevilen bu görsel, aynı zamanda Xiaomi’nin maskotu olarak görev yapıyordu. Şirket, söz konusu tavşanı uzun yıllar pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak kullandı. Ancak son dönemlerde geri planda kalan maskot, yerini daha modern “mi” logosuna bırakmıştı. Peki değişim ne zaman olacak?

Android 12 tabanlı MIUI 13 ne zaman gelecek?

Xiaomi CEO‘su Lei Jun, bir süre önce güncellemenin 2021 yılı sonunda geleceği açıklamıştı. ancak ortaya atılan iddialara göre, yeni MIUI 16 Aralık’ta tanıtılacak. Henüz hakkında çok fazla bilgi olmayan arayüz, kullanıcı deneyimine odaklanacak ve “Widget” özelliğini daha işlevsel kullanacak. Aynı zamanda pek çok iyileştirme ve özellik, bu sürüm ile Xiaomi kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Güncelleme alacak ilk modeller de belli oldu.

MIUI

Bunlar; Mi Mix 4, Mi 11, Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra, Mi 11 Lite, Mi 10S, Redmi K40, K40 Pro ve K40 Pro+ olacak. MIUI sürümüyle ilgili gelişmeler gelmeye geliyor. Sizlerin MIUI 13 güncellemesinden beklentileriniz neler? Yorumlarda buluşalım.

Cevap bırakın