Redmi Note8 Pro : Rakiplerine göz dağı veriyor

Redmi Note8 Pro , yalnızca tasarımı ve özellikleriyle değil, aynı zamanda 2200 TL satış fiyatıyla da pek çok rakibinin arasından sıyrılmayı başarıyor.

Xiaomi’nin yeni bombası kuşkusuz Redmi Note 8 Pro oldu. Ürün, yalnızca tasarımı ve özellikleriyle değil, aynı zamanda uygun fiyatı ile rakiplerine adeta göz dağı veriyor.

Ürünü ele aldığınızda etkilenmemek elde değil. Redmi Note8 Pro, gerçekten çok şık görünüyor. Öyle ki premium bir görüntüde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bize beyaz renkli versiyonu inceledik ve bu ürün adeta bir inciyi andırdığını söylemeliyiz. Hele de ışık açılarına göre farklı renk tonlarına bürünmesi oldukça etkileyici. Yine de kutuda gelen şeffaf koruyucu kılıfla kullanmanızı tavsiye ettiğimizi söylemeliyiz.

Ürün, 8.8mm kalınlıkta ve 198.8 gram ağırlıkta. Tek elde kullanımı zor değil, ancak iki elle kullanmanız daha sağlıklı olduğu kesin. Ürünün ön tarafında herhangi bir fiziksel tuş yer almıyor ve damla çentik içinde de selfie kamera yer alıyor. Arka tarafa baktığımızda ise, 4 kameradan oluşan özel sistem ve parmak izi okuyucu sensor bulunuyor.

6.55 inç ekran

Redmi Note8 Pro’da  6.553 inç değerde ekranı var. IPS teknolojisi üzerine inşa edilen bu ekran 1080 x 2340 çözünürlük sunuyor. Gerek bir şeyler izlerken, gerek bir şeyler okurken, gerekse de oyun oynarken, görüntüleme performansından memnun kaldığımızı söylemeliyiz. Zaten ekran ayarlarına giderek bir takım düzenlemeler de yaparak daha iyi kullanım performansı mümkün kılıyor.

Mediatek Helio G90T işlemci

Üründe Mediatek’in Helio G90T işlemcisi bulunuyor. Game Boost 2.0 desteği sayesinde, oyun oynadığınız esnada cihazın güç önceliği oyunlara göre yeniden optimize ediliyor.

Note 8 Pro’nun diğer bileşenlerine baktığımızda, 6GB RAM ve 64GB depolama görüyoruz. Ayrıca microSD desteği de var, ki bunlar sevindirici detaylar.

Android 9 işletim sistemi bulunan telefonun genel performansı gayet iyi. Oyun ve uygulamaları rahatlıkla çalıştırabilir, arayüzde kolaylıkla gezintiler yaparak istediğiniz

Kameralar

Telefonun arka tarafında toplamda 4 kamera yer alıyor. 64+8+2 ve 2MP. 64MP ana kamera ile detaylı fotoğraflar çekebilir ve bunları birer poster olarak, büyük boyutlarda bastırabilirsiniz. Gerçekten özellikle gün ışığında çok güzel detaylar elde edebilirsiniz.

Bunun dışında, geniş açılı çekim, makro çekim ve bokeh efektli çekim seçenekleriniz var. Çeşitli filtre ve makyaj efektlerinin yanında hızlı ve ağır çekim seçeneklerinin olduğunu da belirtelim.

Ön tarafta ise 20MP değerde kamera var ve hem görüntülü görüşmeler için hem de selfie’ler için iyi sonuçlar veriyor.

Genel olarak hem ön hem de arka taraftaki kameralardan memnun kaldığımızı söyleyebiliriz.

Hızlı şarj destekli 4500mAh pil

Telefonda çıkarılamaz 4500mAh pil bulunuyor. Bu pil, 18w hızlı şarj desteği de sunuyor ve kutuda gelen adaptör de hızlı şarj desteği sunuyor. Yani hızlı şarj için ayrıca bir adaptör satın almanız gerekmiyor. Cihaz, tek şarj ile iki günü rahatlıkla çıkarmanızı sağlıyor.

NFC ve Bluetooth 5.0 gibi teknolojilere sahip olan cihaz, özellikle büyük ekranı ve arka taraftaki dörtlü kamerasıyla pek çok Android kullanıcısının dikkatini çekecektir.

Xiaomi ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

manşetNote8 ProRedmiRedmi Note8 ProXiaomi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle