Redmi 7A : Uygun fiyata yeni nesil Android telefon

0

Yeni bir akıllı telefon mu arıyorsunuz? Eğer üst seviye bir model değil de, giriş seviyesinde, uygun fiyatlı, temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir telefon arıyorsanız, size bir önerimiz var. Redmi 7A 

Bu ay incelememize konuk olan Redmi 7A, 165 gram ağırlık ve 9.6mm kalınlık değeri ile boy gösteriyor. Mat plastik bir tasarıma sahip olan bu telefon, yanlardan kıvrımlı tasarımı sayesinde de tek elde tutuş ve kullanım kolaylığı sağlaması ile avantaj sağlıyor.

Ekranı

Redmi 7A, 5.45 inç, HD+ IPS ekrana sahip ve iyi bir görüntü kalitesine ulaşabiliyor. Özellikle iç mekanlarda görüntüleme performansı gayet başarılı. Bir şeyler oynarken ya da izlerken performansından kesinlikle memnun kalıyorsunuz. Tabii yoğun güneş altında kullanıldığında görüntü belirginliği ne yazık ki azalıyor.

Ekranın parlaklık ve kontrast değeri özellikli çok güneşli ortamlarda zaman zaman yetersiz kaldığını söylemeliyiz. Buna karşın düşük ışıkta, bir şeyler okurken  göz konforu modunu aktifleştirerek rahat bir kullanım sağlayabiliyorsunuz.

Üründe beğendiğimiz bir özellik, dokunuşlara verdiği tepkilerin gayet seri olması. Bunun avantajı Redmi 7A akıllı telefonu zorlanmadan tek el ile rahatlıkla yönetebiliyor olmanız.

Performans

Telefonda Snapdradogon 439 çipseti bulunuyor. Yani performans tarafında çok büyük bir  beklentiye girmemeniz iyi olur. Snapdragon 439 çipset, 2GB RAM ve 16GB dahili depolaması (isterseniz microSD kart takabilirsiniz) bulunan ürün, özellikle arama yapma, internet ve sosyal medyada gezinme gibi gündelik ihtiyaçlarınıza yönelik hazırlanmış. Kısaca, Redmi 7A gündelik işleriniz için sizi yarı yolda bırakmıyor.

Fakat yukarda da bahsettiğimiz gibi gelişmiş oyunları çalıştırma ve gelişmiş fotoğrafçılık deneyimleri gibi beklentileriniz kesinlikle olmamalı. Beğendiğimiz bir özellik ise Android 9 işletim sistemine sahip olan cihazın kolay bir arayüze sahip olması. Alışma sorunu yaşamıyor, hemen kullanmaya başlayabiliyor olmanız önemli bir avantaj.

Kamera

Gelelim kameralara. Biliyorsunuz, akıllı telefonlarda kameralar oldukça önemlidir. Redmi’nin bu modelinde ise müthiş fotoğraflar beklemeyiniz. Telefonun arkasında 12, ön tarafında da 5MP kamera yer alıyor. İkisi de yapay zeka destekli ve günümüzdeki diğer telefonlar gibi iyi ışıklı ortamlarda iyi sonuçlar verebiliyor. Arka kamerada hızlı video çekim seçeneği de bulunması önemli bir artı.

Buraya kadar her şey çok güzel. Fakat işin içine loş ortamlar ve düşük ışık girdiğinde madalyonun diğer yüzünü görüyorsunuz. Giriş seviyesi ürünlerde olduğu gibi  düşük ışıklı ortamlarda hem kameranın çekim hızı hem de kalitesi önemli derecede düşüyor. Grenli fotoğraflar ve netlik kaybı yaşanabiliyor.

Sonuç

Akıllı telefonlarda bir diğer önemli nokta ise, pil. Cihazın pil kapasitesi ise 4000mAh ve tek şarj ile iki günü rahatlıkla çıkarabiliyorsunuz. Tabii güç tasarruf modu da var ve bunu aktifleştirdiğinizde tek şarj ile kullanım ömrünü daha da artırabiliyorsunuz. Hızlı şarj ve kablosuz şarj gibi detaylar ise bu üründe aramamalısınız.

Gelelim ürünün en büyük avantajına. Yani fiyat etiketine. Redmi 7A, 1000 TL’nin altında bir fiyat etiketi ile çok iddialı.  Hatta Redmi 7A’nın 16GB’lık versiyonu ülkemizde 849 TL fiyat etiketiyle bulunabiliyor olması onu rakipsiz kılıyor. Eğer giriş seviyesinde, uygun fiyatlı bir Android telefon arıyorsanız, Redmi’nin bu modeline kesinlikle göz atmalısınız. Fiyat/performans oranı daha iyi bir ürün bulmak çok zor olacaktır.

Xiaomi ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın