realme Watch S : Uygun fiyata akıllı saat

Gelişmiş bir ürünü pek çok kişi sever. Ama bu ürünün fiyatı uygun ise, daha fazla kişi sever. realme Watch S akıllı saat, pek çok detayı sayesinde yeni akıllı saatiniz olabilir.

realme Watch S akıllı saat, alüminyum alaşımlı bir kasaya sahip. İlk bakışta güzel bir tasarımla bizi selamlayan ürün, bu şıklığını dayanıklılık ve konforlu kullanım ile tamamlıyor.

realme Watch S’in daire ekranı 1.3 inç büyüklükte. Bu da kontrol edebilmek ve verileri takip edebilmek için yeterli bir büyüklük. Ekranımızın çözünürlüğü ise, 360×360 piksel, inç başına düşen piksel değeri de 278.

Ekran, otomatik parlaklık özelliğine de sahip, ki bu sayede iç ve dış mekân kullanımlarında, değişen ışık seviyelerine göre otomatik ayak uydurarak size yeterli netliği sunabiliyor. 600nit değerine kadar ulaşabilen parlaklık düzeyinden söz ediyoruz. Yani evet, çoğu kez yoğun güneş ışığı altındayken de ekrandaki detayları rahatlıkla görebilirsiniz.

Unutmadan, güzel görüntü kalitesine sahip ve dokunuşlara hızlı cevaplar verebilen bu ekranın Gorilla Glass ile korunduğunu, yani gayet dayanıklı olduğunu da söylemeliyiz.

Peki ana ekranda neler görebiliriz? Ürün, kullanıcılarına yüzden fazla farklı kadran, yani saat yüzü sunma amacında. Bu sayede ister dijital, ister sportif, isterseniz de klasik bir görüntü tercih edebilirsiniz. realme’nin bu saat yüzlerini OTA güncellemesiyle yakın zamanda sunacağını da belirtelim.

 Android ve iOS cihazlarla da uyumlu çalışıyor

Ürün, realme akıllı telefonlarla uyumlu şekilde çalışıyor. Bir örnek mi istiyorsunuz? Örneğin, saati telefona yaklaştırarak telefon kilidini otomatik olarak açabilirsiniz. Müzik çalar kontrolü ya da fotoğraf ve video çekimleriniz için kameranızın uzaktan kumandası görevini de üstleniyor. Tabii ki telefonunuza gelen aramaları da yine bu saat üzerinden görüp reddedebilirsiniz. Bunların yanında telefonumu bul ve alarm hatırlatma gibi özellikleri de var.

Ürün, az evvel de belirttiğimiz gibi, diğer Android telefonlarla ve iOS telefonlarla da uyumlu çalışıyor. Facebook, WhatsApp ve Instagram da dahil pek çok popüler uygulamanın bildirimlerini saat ekranı üzerinden takip edebilirsiniz.

16 farklı spor modunu destekliyor

Akıllı saatlerde spor modlarının çeşitliliği ve her biri için ayrı ayrı detaylı veri takibi önemlidir. Watch S de burada sevindirici detaylara sahip. Tam 16 farklı spor modunu destekliyor. Dikkat çekici taraf ise, iç mekân ve dış mekân sporlarını ayrı ayrı algılayarak buna göre veri takibi gerçekleştirebilmesi.

En basitinden, günlük yürüyüşleriniz, attığınız adım sayısı ve yaktığınız kalori miktarı gibi detaylar var.    Biliyorsunuz uyku, hepimiz için oldukça önemli ve uyku kalitesi ne kadar iyiyse, günümüz de o kadar enerjik geçer. Dolayısıyla uyku verilerinizi de uygulama üzerinden detaylıca takip edebilirsiniz.

Kalp atış hızı ve kan oksijen satürasyonu

Bu iki özellik de pek çok kullanıcının önemsediği özellikler ve realme, bu konular üzerine de sıkı çalışmış. Saat, her 24 saatlik dilimde, her 5 dakikada bir kalp atış ritminizi ölçerek size bilgi veriyor. Eğer kalp ritminizde anormal bir durum olursa, bunu anında size haber veriyor. Firma, detaylı bir takip için sensör tarafında yerleşik yüksek hassasiyetli PPG sensörünü tercih etmiş, ki bu da Goodix’in en üst seviye sensörü.

Saat, kandaki oksijen oranını da tespit edebiliyor. Bu neden önemli diye soracak olursanız, kandaki oksijen oranı düşük ise sağlığınız için işlerin kötü olabileceğini söylemeliyiz. Bir nevi uyarıcı niteliği taşıyor.

15 günlük pil ömrü

realme Watch S, arka kısmında manyetik bir tabakaya sahip. Böylece beraberinde gelen şarj pedine kolaylıkla entegre edilip şarj işlemi gerçekleştirilebiliyor. Ürünün sıfırdan %100’e 2 saatte şarj edebiliyorsunuz ve tek şarj ile günlerce kullanım mümkün.

Saat, 390mAh pile sahip ve tek şarj ile 15 güne kadar pil ömrü sunabiliyor. Tabii burada kullanım alışkanlıklarınız neticesinde sürede değişikliklerin olabileceğini de belirtelim ve ekleyelim: Ürünü yoğun kullansanız bile tek şarj ile günlerce kullanım mümkün ve kısa aralıklarla şarj etmek zorunda kalmıyorsunuz.

Realme ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

akıllı saatmanşetRealmerealme Watch Srealme Watch S incelemeWatch S
Yorumlar (0)
Yorum Ekle