Realme 7 Pro : Uygun fiyata yüksek performans

0

Büyük ekranı ve hızlı şarj özellikli pili sayesinde pek çok Android severin dikkatini çekecek olan Realme 7 Pro fiyat/performans oranı ile de göz dolduruyor.

Realme 7 Pro, ayna mavisi ve ayna gümüşü olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile piyasada bulunuyor. 8.4mm kalınlıkta ve 182 gram ağırlıktaki telefon, ön tarafta büyük ekranı, arka tarafta da dışa doğru çıkıntılı tasarlanmış dörtlü kamera sistemiyle iyi bir görüntü çiziyor.

Realme 7 Pro

Yanlın arka yüzeyine baktığımızda birçok telefonda olduğu gibi kir ve parmak izi tutuğunu da söylemeliyiz. Realme 7 Pro’ya dikkatlice baktığınızda ekranın bir koruyucu film tabakası ile kaplanmış olduğunu görüyorsunuz. Bu gerçekten iyi düşünülmüş olan bir özellik. Yine de bu ürünü daha sağlam ve temiz kullanım için kutudan çıkan şeffaf koruyucu kılıfı kullanmayı tavsiye ediyoruz.

Realme 7 Pro

Realme 7 Pro’nun 6.4 inç değerde ekranı var

Ekran demişken. Realme 7 Pro 6.4 inç değerinde FHD+ çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Kullanılan teknoloji ise, Super Amoled. Bu ekranın hem iç hem de dış mekân kullanımları için uygun bir netliği ve parlaklık düzeyi var. Dokunuşlara verdiği tepkiler de başarılı ve ek olarak ekranın üzerinde yer alan parmak izi okuyucu sensör de oldukça  performanslı çalışıyor.

Realme 7 Pro

Ekranda beğendiğimiz bir özellik düşük ışık koşullarında, gözlerinizin yorulmaması için göz konforu modunu da aktifleştirebiliyor olmanız.  %90.8’lik ekran gövde oranı sunan bu telefon, özellikle bir şeyler okumak ve izlemek için ideal.

Tabii izleme, dinleme ve oynama tarafında işitsel detaylar da önemli, ki bu telefondaki stereo hoparlörler gerçekten iyi iş çıkardığını söylemeliyiz.

Realme 7 Pro

8nm üretilen Snapdragon 720g işlemciyle geliyor

Realme 7 Pro’da Snapdragon 720g işlemci, 8GB RAM ve 128GB dahili depolama var. MicroSD desteği de bulunan telefon, Android 10 işletim sistemiyle geliyor ve güncel bir deneyim sunuyor.

Bu cihazda isterseniz PUBG ve Call of Duty Mobile gibi oyunları da rahatlıkla oynayabiliyor, uzun süreli deneyimlerde de ciddi ısınma sorunlarıyla karşılaşmıyorsunuz.

Realme 7 Pro

Yapay zekâ destekli dörtlü kamera sistemi

Telefonun arka tarafında yapay zekâ destekli dörtlü kamera sistemi mevcut: 64+8+2+2MP. 64MP değerdeki ana kamera, Sony tarafından üretilen yonga sayesinde hem iyi ışıklı ortamlarda hem de gece çekimlerinde güzel sonuçlar verebiliyor.

Geniş açıya odaklanan 8MP ikinci kamera sayesinde kalabalık çekimler ve manzara çekimleri yapabiliyorsunuz. 2+2MP değerde destekleyici kameralar sayesinde de derinlikli net portreler oluşturmanız mümkün.

Telefonun ön tarafında da 32MP selfie kamera var ve hem video görüşmeleri için hem de selfie’ler için de oldukça başarılı. Özellikle kameraların fotoğraf performanslarını beğendiğimizi, ortalama performansının üzerinde olduğunu söylemeliyiz.

Realme 7 Pro

36 dakikada %100 şarj

Realme 7 Pro, 4500mAh kapasiteli bir pile sahip. Bu pil, hızlı şarj desteği de sunuyor. Realme’nin 65w hızlı şarj teknolojisi sayesinde telefonu sıfırdan yüzde yüze 36 dakikada şarj edebilmek mümkün.

Yaptığımız denemelerde, tek şarj ile yoğun kullanımda bir günü rahatlıkla çıkarabildik. Oyun ve video gibi detaylara odaklanılmadığında ise, tek şarj ile iki günü görmek mümkün.

Realme 7 Pro akıllı telefon, büyük ekranı ve hızlı şarj özellikli pili sayesinde pek çok Android severin dikkatini çekecektir.

Realme ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın