Öne çıkan klima modelleri

Yaşadığımız ortamı istediğiniz sıcaklıkta tutmamızı sağlayan klimalar, aynı zamanda sağlıklı hava solumamız için bize yardımcı olan araçlar. Soğutma ve ısıtma fonksiyonlarını bir arada bulunduran, kullanıldığı ortamın ısısının yanında nem değerlerini de düzenleyen, hava temizleme fonksiyonu içeren ve uzaktan yönetim avantajı sunan modeller bugün piyasada mevcut.

Yeni bir klima alırken dikkat etmeniz gereken faktörlerin başında, enerji verimliliği geliyor. Hem soğutma hem de ısıtma fonksiyonunu kullanacaksanız, cihazınız tüm yıl boyunca çalışacak ve elektrik sarfiyatı bütçenize yansıyacaktır. Bu nedenle klima adayınızın, enerji tüketim değerleri ve buna etki eden yeni nesil teknolojiler içerip içermediği önem kazanır.

Bu hafta MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim dört farklı klima modeline yakından bakıyor ve satın alma kararınıza yardımcı olmaya çalışıyorum. Hazırsanız gelin hemen başlayalım:

LG AC12BH UV ARTCOOL A++ Enerji Sınıfı 12.000 BTU Klima

Sahip olduğu DUAL Inverter Compressor ile her iklimde rahat etmenizi sağlayacak LG’nin bu ürünü, soğutma ve ısıtma fonksiyonunu bünyesinde barındırıyor. Çevreci teknolojilerle geliştirilen ve enerji verimliliğiyle dikkat çeken bu üründe, anlık enerji tüketimini klima üzerindeki ekrandan görebiliyorsunuz. Üründe dört farklı enerji tüketimi seviyesi mevcut. Bu da sizin seçim yapmanızı kolaylaştıran bir unsur. Bu klima, LG ThinQ uygulaması ile akıllı telefonlardan yönetim avantajına da sahip.

VESTEL Flora Doğa 122 A++ Enerji Sınıfı 12000BTU Inverter Klima

Bir başka seçenek ise Vestel’in Flora Doğa modeli olabilir. Yüksek enerji verimliliğine sahip bu ürün, enerji tüketimi konusunda kullanıcısına destek oluyor. WiFi özelliği sayesinde akıllı telefonlardan yönetilebilen üründe, kullandığınız sırada fonksiyonları takip edebileceğiniz bir de LED ekran bulunuyor. Soğutmanın yanında ısıtma fonksiyonuna da sahip olan ürünü, bu sayede yaşadığınız alanı dört mevsim iklimlendirmek için kullanabiliyorsunuz.

BAYMAK Elegant Plus 24 R32 A++ Enerji Sınıfı Split Klima

Baymak’ın 5 yıl garanti verdiği Elegant Plus 24 model ürünü, çevreye daha duyarlı ve daha verimli olan R32 Soğutucu Akışkanı kullanıyor. Isıtma ve soğutmada dört mevsim enerji verimliliği vadeden üründe, düşük enerji sarfiyatına destek olan bir diğer faktör ise yeni nesil invertör içermesi. Fonksiyonları uzaktan kumanda ile yönetilebilen ve üzerinde gizli LED ekran bulunan klima daha sessiz oluşuyla dikkat çekiyor. Akıllı telefonlarla yönetim için WiFi modülünü ise ayrıca satın almanız gerekiyor.

DEMİRDÖKÜM Kion 12000 BTU Inverter Klima

Listeme aldığım son ürün DEMİRDÖKÜM firmasının Kion modeli. Yeni nesil R32 soğutucu akışkan gaz ile çalışan DemirDöküm Kion klima, sera gazı etkisini yüzde 68 oranında azaltma özelliğine sahip. Soğutma ve ısıtma fonksiyonlarını bir arada barındıran üründe, hızlı soğutma teknolojisi mevcut. Böylece sıcak havalarda serinlemeye ihtiyaç duyduğunuzda, fazla beklemeniz gerekmiyor. Çoklu fan hızı desteğiyle de bulunduğunuz ortama gelen hava akımını daha sağlıklı yönetme fırsatı buluyorsunuz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda öne çıkan klima modelleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm klima modellerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıya yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Babalara en güzel hediye: Erkek kişisel bakım ürünleri

Baseus Encok W05 TWS kablosuz kulaklık incelemesi

Şipşak fotoğraf makinesi: FUJIFILM Instax SQ1

baymakdemirdökümısıtmaklimaKlima modellerilg klimamanşetsoğutmavestel
Yorumlar (0)
Yorum Ekle