LG, akıllı telefon stratejisinde değişikliğe gidiyor

LG, akıllı telefon modellerinin duyuru periyotlarında değişikliğe gidecek. İşte detaylar…

Akıllı telefon dünyasındaki önde gelen markalarından biri de şüphesiz Kore merkezli LG. Tüketici elektroniği alanında köklü bir geçmişe sahip olan şirket, özellikle G serisi akıllı telefonlarıyla adından söz ettiriyor. Bu noktada sonraki nesil modeli G7 merakla beklenirken, teknoloji markasının üst düzey isimlerinde LG Electronics Başkan Yardımcısı Cho Sung-jin’den önemli bir açıklama geldi.

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen bir teknoloji fuarında soruları yanıtlayan Sung-jin, uzun yıllardır devam edilen akıllı telefon lanse etme stratejilerinden değişikliğe gidileceğini belirterek, gerekli olduğunda akıllı telefon modellerinin duyurılacağını ifade ederek cihazların, diğer rakiplerin modelleri ile eş zamanlı olarak piyasada bulunmak için lanse edilmeyeceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan stratejinin, mevcut modellerle ilgili sunulan farklı versiyonunların, piyasada daha uzun süre ön planda kalması için geliştirildiğini açıkladı. Bu değişikliğin nedeni sorulduğunda ise malzeme tedariğindeki sorunlara işaret etti.

LG G7 ne zaman tanıtılacak?

Yılın en önemli Android işletim sistemli akıllı telefonlarından biri olmasına kesin gözüyle bakılan LG’nin G7 modelinin, önümüzdeki aylarda İspanya’da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi 2018 kapsamında duyurulması bekleniyor. Ancak söz konusu modelin farklı versiyonlarının piyasada daha uzun süre kalması adına yakın segmentteki LG telefonların daha ileri tarihlerde gelmesi olası görünüyor.

LG G6 hakkında daha fazla detay ve online alışverişle satın alım için buraya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

akıllı telefonCho Sung-jinlglg g serisilg g7
Yorumlar (0)
Yorum Ekle