Kadınlar Gününde Kendinize Alabileceğiniz Hediyeler

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, tüm dünyada ve ülkemizde eşitlik, kapsayıcılık mesajları ile kutlanıyor. Bugünlere gelmemizi sağlayan, devrimleriyle yolumuzu aydınlatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bir kez daha sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyor, Kadınlar Gününde Kendinize Alabileceğiniz Hediyeleri sıralıyorum.

Hediye önerilerime geçmeden önce “teknoloji ve kadın” ekseninde, cinsiyet eşitsizliği ve bunun sürdürülebilirliği konusuna dikkat çekmek istiyorum.

Tüm sektörlerin geleceği cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kaldırılması ile gelecek kapsayıcılık ve bunun sürdürülebilmesinden geçiyor. Sürdürülebilir kalkınma ise toplumsal cinsiyet eşitliği ile birlikte kadınların güçlenmesini işaret ediyor. TÜİK işgücü istatistikleri ise, 15-64 yaş grubundaki toplam erkeklerin %78,5’i işgücüne katılımını gösterirken, bu oran kadınlarda sadece %38,3’te kalıyor.

Eşitsizliği ortadan kaldırmak ve sürdürülebilir çalışmalar bütünü oluşturmak konusunda ülke olarak gidecek daha çok yolumuz, aşacağımız çok fazla engel var.

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, tüm dünyada ve ülkemizde eşitlik, kapsayıcılık mesajları ile kutlanıyor. Kadınlar Gününde Kendinize Alabileceğiniz Hediyeler yazımda sizi bekliyor.

Kadınların, teknoloji sektöründen talepleri, beklentileri ve bazı şikayetleri olsa da yine de teknoloji dünyasında olmaktan memnunlar. Bilgi teknolojileri alt sektörü ise adın istihdamı konusunda uçurumun en büyük olduğu sektörler arasında…

Teknolojide çalışan kadın-erkek sayılarının eşitliği “okul yıllarında” kız öğrencileri daha fazla teknik alanlara yöneltilmesiyle başarılabilir. Dinamik ve sürekli kendini yenileyen, global fırsatlar barındıran bu sektörde; teknoloji alanında yazıp – çizecek, kadın istihdamına katkı sağlayacak tüm yöneticilere ve rol model alınacak kadın yöneticilere acil ihtiyaç var.

Türkiye’de kadınlar; kendilerine inanmalı, gücüne güvenmeli, yılmamalı ve hayatı kolaylaştıracak teknolojik ürünlerle tüm bu zorlukları başarmak konusunda güç almalı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde de kendinizi ödüllendirmek isterseniz, hayatınızda fark yaratacak aşağıdaki ürün gruplarını tercih edebilirsiniz.

 

Kadınlar Gününde Kendinize Alabileceğiniz Hediyeleri sıralıyorum.

 

Kadınlar Gününde Kendinize Alabileceğiniz Hediyeler

 

Tümü bir arada All in One Bilgisayarlar

Biz kadınlar pek çok işi aynı anda yapabilir, hızlı ve çözüm odaklı kararlar alabiliriz. Teknoloji ile iç içe karılmış hayatlarımızda en büyük yardımcılarımızdan biri ise All in One Bilgisayarlardan başkası değil. Bilgisayar kasasını ortadan kaldırarak, ekran ile bütünleştiren bu bilgisayar modelleri şık tasarımları, hızları ve kişiselleştirilebilir özellikleri ile öne çıkıyor. Ben uzun zamandır Apple iMac kullanıyorum, tüm cihazlarımla entegre çalıştırabildiğim için hem zamandan kazanıyor hem de rahat ediyorum.

 

Elden düşmeyen tabletler

Günümüzde pek çok kadın günlük işlerini halletmek için tablet kullanmayı tercih ediyor. Bunun en önemli sebebi de tabletlerin küçük boyutları, hafif gövdeleri ve tabletin her yere kolaylıkla taşınabiliyor oluşu ile ilgili. Ben ilk günden beri tabletimle büyük bir aşk yaşıyorum, en sevdiğim uygulamlar, oyunlar, dizi ve filmler, müzikler, evimdeki akıllı aletlerin kontrolü hep tabletimin içinde yer alıyor. Ajanda takibi, notlar almak, günlük okumalarıma katkı sağlayan RSS kontrolleri ve daha da fazlası tabletim sayesinde kolaylaşıyor. Cildimiz için doğru nemlendiriciyi seçmek ne kadar önemli ise doğru tableti seçmek de o denli önemli. Bilgiyi değerli, zamandan kazandıran kılan tabletlerin günlük ve iş hayatımızı taçlandırdığını düşünüyorum.

 

En şık takı; Akıllı Saatler

Tıpkı tabletler gibi akıllı saatler de ilk çıktıkları günden beri hayatımın merkezinde konumlanıyor. Şimdiye dek Huawei, Xiaomi, Honor, Apple Watch, Diesel akıllı saat kullanmıştım. Son olarak ise Fitbit akıllı saati kullanmaya başladım. Bilirliğin artması için çevremdeki herkese işlevlerini zevkle anlatıyorum. Akıllı saatler sadece zamanı göstermiyor. Bu saatler; uyku takibi, nabız ve adım takibi, özel gün takibi, kalori takibi, ajanda takibi, antreman takibi gibi sağlığımızla ilgili pek çok fonksiyonu takip edebilmemizi kolaylaştırıyorlar. Arkaplan değişikliği, kayış çeşitliliği gibi kişiselleştirilebilir, her zevke uygun tasarımları ile de öne çıkıyorlar. Bir kadına en çok yakışacak takının kesinlikle bir akıllı saat olduğunu düşünüyorum.

 

Yorgunluğu Unutturan Kahve Makineleri

Koştur koştur yaşadığımız günlerimizde yorgunluğumuzu alıp götüren ve en lezzetli kahveleri içmemizi mümkün kılan kahve makinelerini de anmamak olmaz. Toplumumuzda genellikle çay çok sevilir ama ben hep kahveyi tercih etmişimdir. Telaşeli, yorgun, moralsiz, anlarımda olduğu kadar mutlu ve kutlanması gereken anlarda da kahve fincanım elimden düşmez. Dikkatimi toplamak, güne uyanmak, yediğim yemekleri taçlandırmak için hep kahve içerim. İster kapsül, ister Türk kahvesi veya filtre kahve olsun tam otomatik bir makine tercih etmenizi de öneririm. Kendi kendini temizleyen, tek dokunuşta ve her yudumda aynı tadı sunan kahve makineleri benim baş tacı ettiğim, günümü kurtaran teknolojik ürünler arasında.

 

Daha Akıllı Olan ve Tasarruf Sağlayan Tüm Teknolojik Ürünler

Ben çok uzun zamandır daha fazla tasarruf sağlayan, zamandan kazandıran teknolojik ürünleri hayatıma dahil ediyorum. Işık açıp kapamayı ortadan kaldıran akıllı aydınlatmalar, programlanabilen mutfak aletleri, robot süpürge, entegre çalışan ürünler ve daha da fazlası hayatımı kolaylaştırarak zamandan kazandırıyor ve kendime ayırdığım vakti artırmamı mümkün kılıyor. Hayatıma dahil ettiğim tüm bu ürünlere dair yorumlarımı da sizlerle paylaşarak, teknoloji ile yolculuğunuza ve tercihlerinize ışık tutmaya çalışıyorum.

 

Kapsayıcı, eşit, sürdürülebilir bir gelecek dileğiyle; çalışan, emek veren, fedakarlığın timsali olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum 🌸.

Yazımda akıllı telefonlardan bahsetmedim ama mobil cihazınıza renk, hayatınıza kolaylık katacak uygulamaları da es geçmek istemedim. Aşağıdaki yazımda “Teknolojik Anneler için Mobil Uygulama” önerilerimi bulabilirsiniz.

 

Teknolojik Anneler için Mobil Uygulamalar

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

Kadınlar günü hediyeleriKadınlar Gününde Kendinize Alabileceğiniz HediyelerKadınlar için akıllı saatlerKadınlar için all in one bilgisayarlarKadınlar için tabletlerKadınlar için teknoloji
Yorumlar (0)
Yorum Ekle