iOS 11 kullanım oranı artmaya devam ediyor

Apple, iOS 11’i yayınladığında sistemde yaşanan sorunlar ve agresif batarya tüketiminden dolayı kullanıcılar güncellemeyi yüklemeye pek yanaşmamıştı. Ancak Cupertinolu dev, yayınladığı güncellemler ile iOS 11’deki sorunları çözmüştü. Bugün açıklanan iOS 11 kullanım oranı rakamları, kullanıcıların artık iOS 11’e hızlı bir geçiş yaptığını gözler önüne seriyor.

iOS 11 kullanım oranları ne durumda?

Apple tarafından açıklanan bilgilere göre; iOS 11 kullanım oranı yüzde 76 seviyesine yükseldi. iOS 10 kullanım oranı yüzde 19‘a gerilerken, daha eski iOS sürümleri ise yüzde 5‘lik bir dilimde kendine yer buldu. Ancak geçtiğimiz yılın aynı döneminde, iOS 10‘un kullanım oranı yüzde 85 seviyelerindeydi.

iOS 11.4 özellikleri belli oldu!

iPhone ve iPad kullanıcılarının iOS 11’e karşı hala bir ön yargı beslediği aşikar. Apple, Haziran ayında geliştiriciler için düzenleyeceği WWDC 18 etkinliğinde, iOS 12 ile karşımıza çıkacak. Yazılım ekibine yeniliklerden çok sistemdeki sorunları çözün talimatı veren Tim Cook, iOS 11’de yaşadıklarını iOS 12 ile yaşamak istemiyor.

iOS 12 güncellemesinin iOS 11 sürümünde yaşanan tüm sorunları çözeceği düşünülüyor. Eylül ayında iPhone ve iPad sahiplerine sunulacak olan iOS 12’nin, iOS 10 sürümünde elde edilen başarıyı tekrardan yakalaması bekleniyor.

Yeni iPhone modeli ilk kez ortaya çıktı!

iOS 12‘nin henüz hangi yenilikleri sunacağı bilinmiyor. Ancak bu sürümün büyük çaplı bir yenilik sunmayacağı ve tasarımsal açıdan iOS 11 ile hemen hemen aynı olacağı söyleniyor. Bakalım bizleri Haziran ayındaki WWDC 18 etkinliğinde neler bekleyecek?

Appleios 11iOS 11 kullanım oranıipadiphone
Yorumlar (0)
Yorum Ekle