Yeni iPhone modeli ilk kez ortaya çıktı!

0

Apple önümüdeki Eylül ayında her zaman olduğu gibi yeni iPhone modellerini bizlerle buluşturacak. Bu kez yine bir değişiklik yapıp, fazladan bir model tanıtacaklar gibi görünüyor. Standart iPhone ve iPhone X’in yeni versiyonunun yanında, 6.1 inçlik yeni iPhone modeli de ilk kez tanıtılacak.

Uygun fiyatlı yeni iPhone modeli nasıl olacak?

6.1 inç iPhone modeli hakkında ilk bilgiler sonunda geldi. KGI analisti Ming-Chi Kuo, uygun fiyatlı iPhone hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Apple’a yakınlığı ile bilinen Ming-Chi Kuo, uygun fiyatlı LCD ekranlı iPhone’un 3D Touch teknolojisini desteklemeyeceğini söyledi.

iPhone’un daha dar yapıda ve darbelere karşı dayanıklı bir ekran camı kullanacağı söyleniyor. Bu cam Cover Glass Sensor sayesinde iPhone’un daha ince olmasını sağlayacak. Ekrandaki dokunmatik film sensörüne ek olarak ince bir film sensörünün de olacağını söyleyen analist, bu ek panelin maliyeti yüzde 15 oranında arttıracağını söylüyor.

True Tone ve P3 renk skalasını desteklemesi beklenen bu iPhone’un, 500 ila 650 dolar fiyat etiketine sahip olması gündemde.

Cevap bırakın