İddia: Apple bu çeyrekte 40 milyonun üzerinde iPhone satacak

Apple, son yılların finansal ivme anlamında dikkat çeken teknoloji şirketlerinden biri. Bu noktada öne çıkan başarı hikayelerinden biri ise iPhone modellerinin küresel pazarlarda gördüğü talep. Yeni bir analiz, bu çeyrekte Apple adına işlerin çok daha çarpıcı boyutlar sergileyebileceğine işaret ediyor.

Times’da çıkan analize göre Apple, önemli başarıları barındıran bir mali dönem içerisinde. Şirketin son üç ay içerisinde 41 milyon 500 bin ünitelik iPhone satışına ulaşmış olabileceği iddiası son derece dikkat çekici. Bu tahmin, iPhone’un gördüğü talebin yanı sıra geçen yılın aynı dönemine göre de 1 milyonun üzerinde daha fazla akıllı telefon satışı gerçekleştirilmiş olabileceği anlamına geliyor. Apple, resmi açıklamayı önümüzdeki günlerde gerçekleştirecek…

Öte yandan yaklaşan iPhone 8 lansmanı sonrası için de büyük bir satış hacmi ve ilgi beklentisi ifade ediliyor. Eylül ayındaki Apple lansmanı ile tanıtılması beklenen akıllı telefon modellerinin piyasayı ‘sarsabileceği’ kaydediliyor. Ayrıca cihazın tasarım ve özellikler anlamında önemli gelişmeler sunması yönündeki beklenti de öne çıkan ayrıntılar arasında yer buluyor.

Apple’ın iPhone 8 modeli için beklentiler ne yönde? Yanıtı için buraya tıklayabilirsiniz…

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Appleapple iPhone satışlarıiphone 8
Yorumlar (0)
Yorum Ekle