İddia: 2019 yılı iPhone’ları kablosuz şarj özelliği ile gelebilir

2019 yılında satışa sunulacak iPhone’larda ekran boyutlarında herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek ama…

Apple odağında yayınladığı tahminlerin daha sonra doğru çıkma oranıyla haklı bir üne sahip olan analist Ming-Chi Kuo, yeni bir rapor paylaştı. Apple’ın yeni MacBook Pro stratejisi hakkında çeşitli tahminlerini aktaran Kuo, bu yıl piyasaya sunulacak olan iPhone modellerine dair açıklamalarda da bulundu.

Buna göre 2019 yılında satışa sunulacak iPhone’larda ekran boyutlarında herhangi bir değişikliğe gidilmeyecek. Yani 6.5 inç, 5.8 inç ve 6.1 inçlik iPhone’lar söz konusu olacak. Modellerde Lightning bağlantısının devam edeceği belirtiliyor. En iddialı tahmin ise şarj tarafında.

Apple’ın yeni iPhone XS ve iPhone XR’larında diğer cihazları da şarj edebilmek için kablosuz şarj fonksiyonunun sunulacağını belirten Kuo, ayrıca ultra geniş bant bağlantı özelliği, buzlu cam kasa, daha iyi Face ID, kapasitesi artırılmış piller ve üçlü kamera tasarımı gibi olasılıklarda da söz etti. iPhone modellerinde tasarım tarafında ise nasıl bir yol izleneceği en önemli merak konularından biri.

Bekleyiş…

Nihai özellikler için ise Apple’ın önce Mart ayındaki etkinliği, daha sonra yaz aylarındaki WWDC 2019’un geride kalması ve nihayet Eylül’deki yılın en önemli lansman etkinliğinde yeni akıllı telefonların sahnedeki yerlerini almaları gerekiyor.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

AppleiPhone XRiphone xsMing-Chi Kuo
Yorumlar (0)
Yorum Ekle