İddia: Apple, 16 inç MacBook Pro ile şaşırtabilir

0

Apple tarafındaki güvenilir raporlarıyla tanınan analist Ming-Chi Kuo, şirketin 16 inç ekranlı bir MacBook Pro hazırlığında olduğunu belirtti.

Apple’ın 2012’de satışlarını durdurduğu 17 inç ekranlı MacBook Pro’nun, bilgisayar tarihi açısından ele alındığında taşınabilir yüksek performans konusunun ilginç örneklerinden biri olduğu bilinir. Yeni iddialar ise teknoloji şirketinin yaklaşık 7 yıl sonra yeni bir ‘büyük ekranda performans’ argümanı sunabileceği yönünde.

Apple tarafındaki güvenilir raporlarıyla tanınan analist Ming-Chi Kuo (ona Apple’ın Evan Blass’i demek yanlış olmaz), şirketin 16 inç ekranlı bir MacBook Pro hazırlığında olduğunu belirtti. Ayrıca yine bu yıl sonuna kadar Apple’ın 31 inçlik 6K çözünürlüklü bir de ekranla geleceği iddiasında bulundu.

Tamamen yeni bir tasarıma sahip olacağını kaydettiği 16 inç MacBook Pro’nun ekran boyutunun ise 16 ya da 16.5 inç formu sunabileceğini ifade etti. Kuo ayrıca 13 inç MacBook Pro’ya da 32 GB RAM seçeneğinin eklenmesini beklediğini söylüyor.

Halihazırdaki MacBook Pro’larda 15 inçlik model 32 GB RAM desteğine sahip, ancak 13 inç modelde maksimum RAM kapasitesi 16 GB.

Beklentileri yükseltti…

Kuo’nun oldukça detaylı raporunda ayrıca yeni iPad’ler, Apple Watch, AirPods 2 ve iPhone modelleri hakkında da kimi bilgilere yer verildiği görülüyor.

Görünüşe bakılırsa Apple, 2019 yılı için analistleri birçok konuda düşünmeye itiyor. Elbette nihai sonuçlar için bir süre daha beklenmesi gerekecek. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın