Farklı Bütçelere Göre Akıllı Saat Önerileri

Bildiğiniz üzere teknoloji artık neredeyse herkesin vazgeçilmez bir aracı oldu. Günlük hayatta teknolojinin her bir parçasını kullanıyoruz. Artık neredeyse vücudumuza bile işleyecek olan teknolojiyi şuanda en efektif haliyle cep telefonlarımızda kullanıyoruz. Fakat giyilebilir teknolojiler de aynı oranda gelişmeye ve haytamızın bir parçası olmaya devam ediyor.

 


Bakmakta fayda var: Akıllı televizyonlardaki işletim sistemleri (OS) ne işe yarar? Farkları nelerdir?


Giyilebilir teknoloji denilince de akıllara ilk olarak akıllı saatler geliyor. Birçok farklı formda ve fiyatta karşımıza çıkan bu saatler her marka kendinden bir parça katıyor. Biz de, şu aralar bir akıllı saat almayı düşünenler için farklı bütçelere göre akıllı saat önerileri ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Hadi gelin listemize göz atalım:

Amazfit Neo 

Amazfit giyilebilir teknolojiler konusunda kendini kanıtlamış bir marka olmasıyla dikkat çekiyor. Neo modeli ise sunduğu 30 güne varan şarj ömrü, retro tasarımı ve 50 metrelik suya dayanıklılığıyla öne çıkıyor. Ayrıca siyah, yeşil ve turuncu renkleriyle kendi stilinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Monokrom bir ekrana sahip olmasıyla güneş altında görememe sorunu oluşturmazken temel bildirimleri ise rahat bir şekilde size gösterebiliyor. Adım sayar ve kalp atışı ölçme özellikleri de hatasız bir şekilde çalışabiliyor. 359 TL’lik fiyat etiketi ile birçok insanın akıllı saat listelerinde olması gerekiyor.

HONOR Watch Magic

Honor Watch fiyatında sunduğu uzun pil ömrü ile öne çıkıyor. Klasik saat formunda olmasıyla kolunuzda hem şık duruyor hem de bir akıllı cihaz taşımış oluyorsunuz. Hem iOS hem de Android ile sorunsuz bir şekilde bağlantı sağlayabilen bu saatin ekranı ise AMOLED. Bu sayede keskin görüntüler size sunabiliyor. Yaklaşık 600TL’lik fiyatı ile bütçe dostu sayılabilecek bu saati sizler de tercih edebilirsiniz.

XIAOMI MI WATCH Akıllı Saat 

Her ürün gamında en az bir ürünü olan Xiaomi tabiki akıllı saat pazarında da kendisine yer buluyor. Markanın bu pazardaki akıllı saat modeli Mi Watch AMOLED bir ekranla geliyor. Silikon kayışları ve metal kasası ile premium bir hava yaratan bu saat Mi Fit uygulaması üzerinden de kontrol edilebiliyor. Eğer bir Xiaomi ekosistemi oluşturmak niyetindeyseniz bu akıllı saati yaklaşık 1300 TL’ye almak da doğru bir hareket olur gibi görünüyor.

OPPO Watch 46mm

Kavisli AMOLED ekranı, hızlı şarj özellikleri ve WearrOS işletim sistemiyle oldukça rahat kullanım sunana OPPO Watch bu fiyat segmentinde kalitesiyle öne çıkıyor. Ayrıca ekranını büyük olması sayesinde de içerikleri rahatça görüntüleyebiliyor ve gelen bildirimlere ve aramalara cevap verebiliyorsunuz. Ayrıca navigasyon ve destekli uygulamaların kontrolünü de kolayca yapabileceğiniz bu saat yaklaşık olarak 1900 TL’lik fiyat etiketine sahip.

SAMSUNG Galaxy Watch4 44mm

 

Samsung’un çiçeği burnunda olan yeni akıllı saati Watch 4 yuvarlak tasarımıyla geliyor. Birçok fitness modu takibi yapabilen saat kan basıncınızı, kandaki oksijen oranınızı ve uyku değerleriniz gibi önemli özellikleri içerisinde barındırıyor. Farklı renklere sahip kayışlarla zevkinize göre kişiselleştirilebilen bu saat hem iOS hem de Android ile uyumlu bir şekilde çalışabiliyor. Yaklaşık 2400 TL’lik fiyat etiketine sahip olan bu saat eğer Samsung bir akıllı telefon kullanıyorsanız tam size göre.

APPLE Watch Series 6

Listemizin son sırasında Apple Watch Series 6 yer alıyor. 6 nesildir Apple kullanıcılarının vazgeçilmezi diyebileceğimiz bu akıllı saat sadece iOS cihazlar ile çalışabiliyor. Yüksek uyumlulukla çalışabilen Watch 6 uyku diğer akıllı saatler gibi uyku takibi, kandaki oksijen ölçümü gibi işlevlerin yanı sıra ek olarak EKG de çekebiliyor. Bu sayede bir hastaneye bu işlem için gitmek zorunda kalmıyorsunuz. Birçok saat arayüzü olmasıyla zevkinize göre kişiselleştirebileceğiniz bu saatin 44mm’lik versiyonunu yaklaşık 3900 TL’lik fiyatıyla satın alabiliyorsunuz.

 

Yorumlar (0)
Yorum Ekle