Dizüstü bilgisayarınızı sıcaktan koruyacak soğutucu ürünler

Dizüstü bilgisayarımızdan iyi bir performans elde edebilmek için, ısınmasını önleyecek tedbirleri almamız gerekir. Bilgisayarımızda üretici tarafından soğutma için önlem olarak fan ve hava yolu tertibatı kullanılmıştır. Bu önlemler her ne kadar belli bir seviyeye kadar yeterli olsa da, ek önlemler almak gerekebilir. Öncelikle çalışma ortamımızın sıcaklığı, bilgisayarımızdan alacağımız verimle doğrudan ilişkilidir. Her şeye rağmen çalışma ortamımızın sıcaklığını her mevsimde istenilen seviyede tutmak elimizde olmayabilir.

Bilgisayarınızın sağlıklı çalışması için

Bu durumda laptop soğutucusu kullanmanız bilgisayarınızın sağlıklı çalışması için isabetli olacaktır. Laptop soğutucuları hem ısınmayı önler hem de hava kanallı yapıları ve soğutucu fanlarıyla bilgisayarınızın sıcaklığını düşürmenize yardımcı olur, daha verimli çalışmasını sağlar. Bu yazıda, MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim laptop soğutucusu önerilerinde bulunuyorum.

TRUST GXT 278 17.3” 4xFan Laptop Soğutucu

Bilgisayarınızın yazın aşırı ısınarak performansının düşmesini önlemek için tercih edebileceğiniz ilk ürün, TRUST firmasının GXT 278 model laptop soğutucusu. 17.3 inç büyüklüğünde olan bu laptop soğutucusu, ekran büyüklüğü 17.3 inçe kadar olan tüm taşınabilir bilgisayarlar için uygun bir seçenek. Aydınlatmalı olan pervanelerin hızının 4 farklı seviyede ayarlanabildiği bu ürün dayanıklı yapısıyla dikkat çekiyor ve bilgisayarınızı serin tutma görevini başarıyla yerine getiriyor. İhtiyaç duymadığınız anlarda, meselâ kışın, pervaneleri kapatabiliyorsunuz. Ürünün yüksekliği 3 seviye ayarlanabiliyor ve kolay taşıma için kablo saklama alanı bulunuyor.

FRISBY FNC 5230ST 4xFan Laptop Soğutucu

Sıcak havalarda bilgisayarınızın hararetini düşürmeye aday bir başka ürün ise FRISBY firmasının FNC 5230ST modeli. 17 inçe kadar bilgisayarlarda kullanılabilen, üzerinde iki adet büyük, iki adet de küçük boy mavi LED’li fan bulunan bu ürün, ihtiyacınıza göre programlanabiliyor. LED göstergesi ve kumanda panelinden soğutucunun 6 farklı hızda ve 3 farklı modda çalışmasını ayarlamak sizin elinizde. Sadece büyük fanlar ya da sadece küçük fanlar çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Daha fazla soğutmaya ihtiyaç duyduğunuzda ise tüm fanları devreye sokabilirsiniz. Özetle; kontrol tamamen sizde.

DEXIM FRIGUS 4xFan Gaming Laptop Soğutucu

Tavsiye edeceğim son laptop soğutucusu ise DEXIM fimasının FRIGUS modeli. Üzerinde 4 adet kırmızı LED’li fan bulunan bu ürün, 17.3 inçe kadar bilgisayarlar için kullanılabiliyor. Üründeki fanlar ihtiyaca göre 4 farklı hızda ayarlanabiliyor. DEXIM FRIGUS’un eğimini kullanım durumunuza göre ayarlayabilir, havanın serin olduğu zamanlarda fanları kapatabilirsiniz. Ürünü taşıma sırasında ya da kapattığınızda USB kabloyu gizleyecek özel bir yuvası bulunması da pratiklik sağlıyor. Ergonomik yapısı ve şık görünümüyle dikkat çeken bu ürün, taşınabilir bilgisayarınızı soğutmak için kullanışlı bir seçenek olabilir.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size, laptop soğutucular hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm dizüstü bilgisayar soğutucularını buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Buzdolabı seçerken nelere dikkat edilmeli

Profesyoneller için kablosuz fare: Logitech MX Master 3

Makul fiyata iyi bir akıllı telefon: TCL 20 SE

 

bilgisayar soğutucusulaptop fanıLaptop soğutucusumanşetsoğutucu
Yorumlar (0)
Yorum Ekle