Apple TV ile Neler Yapabilirim?

Apple TV filmleri, videoları, müzikleri ve fotoğraflarınızı televizyonunuz üzerinden izleyebilmenizi sağlıyor.

Boyutu küçük, işlevi büyük cihaz ile yapabilecekleriniz yazımda size bekliyor.

Apple TV oldukça pratik bir multimedya çözümü sunuyor. 

Cihazı kullanmak için internet dışında bir alt yapı ihtiyacınız olmuyor. Aynı ağda bulunan PC, Mac fark etmeksizin tüm medya içeriğinizi oynatabileceğiniz bu harika cihaz, 4. Nesilden itibaren kişiselleştirilebilir hale de geldi. Online televizyon platformlarını bir arada sunan, 4 K HDR arşivi ile “ne izlesem?” derdinden kurtaran bu pratik ve şık multimedya çözümü, ses konusunda da önemli bir yeniliğe adım atmaya hazılanıyor.

 

Apple TV ile Neler Yapabilirim?

Apple dünyası ile yakın iseniz kullanım alanları sınırsız olan bu ürünü daha çok seveceksiniz. Cihazı çalıştırmak için sadece Apple TV’nizi internete bağlamalı ve iTunes Store ayarlarını yaparken ülke olarak Türkiye’yi seçmelisiniz.

 

Online Televizyon Platformları Bir Arada.

Cihazın içerisinde puhutv, Netflix, YouTube, TV+, Blu TV, Amazon Video Prime gibi ülkemizin çok kullanılan online televizyon platformlarının uygulamaları bulunuyor. Ek uygulama yüklemeye gerek kalmadan tüm bu platformların uygulamalarına kumanda üzerinden erişebiliyorsunuz.

Streaming üzerinden ise iPhone – iPad cihazınızdan izlediğiniz her şeyi kusursuz bir şekilde televizyonunuza aktarabiliyorsunuz. Bu özellikle notebook’unuzu televizyona bağlama derdinden de kurtuluyorsunuz.

 

4K Kanalları Canlı İzleyin.

Apple TV, 4K’nın sunduğu görüntü kalitesi ile buluştuğunda evinizde sinemaları aratmayacak kadar başarılı bir deneyim yaşatıyor. Zengin 4 K HDR arşivi ile tam bir seyir zevki ve bol seçenek sunuyor.

Bu sonbaharda, Dolby Atmos ile birlikte gücüne güç katacak cihaz, Standart HD çözünürlüğün dört katı piksel kullanan 4K teknolojisiyle şimdi her şey çok daha net bir hale getiriyor.

 

Tam Kontrol Sağlayın.

Apple TV kumandasının Touch Surface özelliği ile, aradığınız içeriği parmağınızı kullanarak hızla ve doğru şekilde bulabilirsiniz. TV’nizin veya A/V alıcınızın ses düzeyini kontrol edebilirsiniz. Bluetooth özelliği sayesinde kumandanızı TV’nize doğru tutmak zorunda da kalmıyorsunuz.

Aklınızda bulunsun, kumanda üzerindeki home tuşuna iki kere tıkladığınızda aynı iOS cihazlardaki gibi arka plandaki açık uygulamaları görebilir, sağa sola kaydırıp istediğinize ulaşabilir, dilerseniz parmağınızı kumandanın yüzeyinde yukarı kaydırıp kapatabilirsiniz.

 

AirPlay Özelliği ile Paylaşım Kolaylığı Yaşayın.

iCloud fotoğraf arşivinizde bulunan tüm görsel medyayı Apple TV’niz üzerinden görüntüleyebilir, çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videolarınızı, 4k sunduğu bambaşka bir kalitede görüntüleyebilirsiniz.

AirPlay özelliği sayesinde sevdiklerinizin de fotoğraf ve videolarını cihaz üzerinden paylaşmalarını da sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda Apple Music uygulamasına da erişebilir, birbirinden güzel müzikler dinlerken yeni tarzlar da keşfedebilirsiniz.

 

Daha da Fazlasına Hazır Olun.

Apple TV’nin kullanmış olduğu A10X Fusion çip şimdiye dek kullanılmış olan en hızlı ve en güçlü işlemci. Mevcut cihazlarınızda yavaş çalışan oyunları Apple TV üzerinden çok akıcı bir şekilde çalıştırabilirsiniz.

Cihaz üzerinden podcast’lerinizi de takip ederek dinleme keyfinizi katlayabilirsiniz.

Siz de evinizin en baş köşesini bu müthiş cihaz ile taçlandırmak isterseniz, en uygun Apple TV fiyatlarını MediaMarkt’larda bulabilirsiniz.

 

Televizyon üreticisi markaların bazıları tasarımlarına ek olarak yeni teknolojileri kullanırken, bazıları ise yeni ve akıllı tasarımları ile izlediğimiz görüntüyü adeta baştan hayal etmemizi mümkün kılıyor. Televizyonunuzu değiştirmeyi düşünüyorsanız En iyi 4K ve Ultra HD televizyonlar ile ilgili yazdığımı yazımı okumanızı öneririm.

 

En iyi 4K ve Ultra HD Televizyonlar

 

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

 

 

AirPlayApple TVApple TV ile Neler Yapabilirim?Dolby Atmosmanşet
Yorumlar (0)
Yorum Ekle