Apple’ın Android kullanıcılarını hedefleyen planı!

Apple son zamanlarda özellikle iPhone tarafı için güvenlik özelinde bazı yenilikler getirdi. Yeni iOS sürümüyle kullanıcılar hangi uygulamaların onları takip edip etmediğini izleyebiliyor. Hatırlarsanız bu sebeple Facebook ile Apple arasında da sürtüşmeler yaşanmıştı. Şimdi ise Apple’ın Twitter’da yayımladığı bir reklam, Android kullanıcılarını hedefliyor ve eleştiriliyor. Apple reklam kampanyası ile gündeme geldi, işte detaylar:

Apple reklam kampanyası ile Android kullanıcılarını hedefliyor

Apple’ın yeni reklam kampanyasında Android kullanıcılarını hedeflemesinde hiçbir sorun yok ancak Twitter’da yayımlanan reklam kendi içinde çelişiyordu. Apple’ın reklamında kullanıcıların hedeflenen bazı uygulamalarla izlendiği üzerinde duruluyor.

Apple’a geçen kullanıcıların böyle bir ‘izlenme tehlikesinde’ olmadıkları vurgulanıyor. Buraya kadar bir problem yok ancak reklamın yalnızca Android kullancılarının hedeflenerek kullanıcıların karşısına çıkması aslında Apple’ın da bu izleme taktilerini uyguladığını gözler önüne seriyor. Çünkü şirket kullanıcıların bilgilerine ulaşmasa bu reklamı yalnızca Android kullanıcılarının karşısına çıkartamazdı. Bu nedenle kendi içinde çeliştiği aktarılan Apple hakkında pek çok tweet atıldı.

Bu tarz bir ikilim içinde Twitter’da topa tutulan Apple, bu reklama olan yorumları da kapatmış durumda. Konu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı ancak Android kullanıcıları birkaç gündür bu reklamı görüyor.

SAR değeri en yüksek ve en düşük akıllı telefonlar

AndroidAppleApple reklam kampanyasıiphone
Yorumlar (0)
Yorum Ekle