Apple’ın 6 yılın ardından yakaladığı büyük başarı

Apple dünyanın en değerli şirketleri arasında ilk sırada yer alırken, başarısına başarı eklemeyi ihmal etmiyor. Apple’ın özellikle iPhone tarafında izlediği strateji etkili olmuşa gibi görünüyor zira, 2015 yılından bu yana ilk kez Çin’deki akıllı telefon satışlarında ilk sırada yer aldı.

Apple Çin’deki hakimiyeti eline aldı: Telefon satışlarında ilk sırada yer alıyor

Teknoloji endüstrisinin en önemli pazarlarından olan Çin, liderlik yarışında önemli bir kilometre taşı olarak görülüyor. Bu noktada Apple 6 yılın ardından Çin’deki akıllı telefon satışlarında liderlik koltuğuna oturdu. Apple, yüzde 23’lük pazar payı ile Çin’deki bir numaralı akıllı telefon markası olan Vivo’yu geçti. Counterpoint Research tarafından yayımlanan rakamlara göre, Apple’ın stratejisinde ‘daha uygun fiyatlı’ ürünleri de piyasaya sürmesiyle daha fazla kişiye ulaştığı belirtiliyor.

Apple Çin’de en son iPhone 6 ile en çok satan olmayı başarmıştı. 2021 yılının son çeyreğinde Vivo’yu geçen Apple, 2020 yılında dördüncü sırada yer alıyordu. Vivo, Oppo ve Huawei ardından en çok satan cihazlara ev sahipliği yapan Apple, 2021 sonu itibarıyla bütün markaları da geçmesiyle dikkat çekiyor.

Bir diğer yandan Apple, dünyanın en değerli markası olmaya devam ediyor. Brand Finance Global 500 tarafından yayımlanan yeni bir araştırmada Apple’a 355 milyar dolar değer biçildi. Bu değer önceki yıla göre yüzde 35 daha yüksek ve Amazon ve Google gibi diğer değerli şirketlerin oldukça önünde yer almasını sağlıyor.

Takas edilebilecek en değerli telefonlar

akıllı telefonakıllı telefon satışlarında ilk sırada yer alan appleAppleiphoneTelefon satışlarında ilk sırada
Yorumlar (0)
Yorum Ekle