Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiAlphabet logosu tartışmaları da beraberinde getirdi

  Alphabet logosu tartışmaları da beraberinde getirdi

  alphabet-logo

  Dünyanın en önemli şirketlerinden Google, sürpriz bir karar ile birlikte gündeme adeta bomba gibi düşmüştü. Teknoloji devi, Alphabet adı altında yeni bir anonim şirketinin kurulduğunu ve Google’ın da bu şirketin bir parçası olarak faaliyetlerine devam edeceğini duyurmuştu.

  Buraya tıklayarak detaylarına göz atabileceğiniz Google’ın artık Alphabet’e bağlı bir şirket haline dönüşmesi anlamı taşıyan gelişmenin devamında kurumsal kimliğin yeniden yapılanması, şirketlerin yönetim kademelerinin reorganize edilmesi gibi süreçlerle ilgili detaylar da paylaşılmıştı. Buna göre Google’ın CEO’su değişiyor ve Lary Page, Alphabet’in CEO’su oluyordu. Sergey Brin ve Eric Schimitd gibi isimler de artık Google organizasyonundan Alphabet yapısına geçiyorlardı. Ayrıca Alphabet’in web sitesi de ‘Alphabet.com’ gibi akılda kalıcı bir alan adına sahip değildi; abc.xyz şeklinde teknoloji dünyasının karşısına çıkmıştı. Kimi kesimler için oldukça karmaşık görünen bu detaylar arasında logo ayrı bir yer tutuyor…

  Alphabet şirketi için duyurulan logo, alışılagelmiş Google’ın logosundan oldukça farklı bir tasarım yapısı ile dünyanın karşısına çıktı. Görsel kimliği ile öne çıkan logo, Google ve Alphabet arasındaki nüansları anlamak için yardımcı öğelere de sahip. Temelde parlak kırmızı renk ve ‘Alphabet’ yazısı ile gelen yeni marka kimliği, oldukça rasyonel bir görünüm sunuyor. Ancak tasarım dünyasını da ikiye bölmeyi başardı. Otoritelerin bir kısmı logoyu oldukça pozitif şekilde karşılarken, diğer kesimin şüpheci yaklaştığı görüldü. Peki siz Alphabet’in yeni logosunu nasıl buldunuz?

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN