Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürAkıllı Online Alışveriş Yaparak Bütçenizi Rahatlatın

  Akıllı Online Alışveriş Yaparak Bütçenizi Rahatlatın

  Akıllı online alışveriş, çok daha kolay, daha hızlı ve daha verimli bir alışveriş deneyimidir. Bunu yapan tüketiciler, hem bütçelerini daha iyi yönetebilirler hem de satın almak istedikleri ürünlere kolayca ulaşırlar. Sadece internetin sağladığı avantajlardan yararlanmak alışveriş yapmayı çok daha kolay hale getirir. Fiziksel mağazalarda bulamayacağınız geniş bir ürün yelpazesine erişim sağlarsınız. Sonuçta bunları yaparak en iyi fiyatı bulur ve tasarruf edersiniz. Online mağazalar, 7/24 yani günün her saatinde açık olduğundan size alışveriş saatlerinde ciddi bir esneklik sağlar. İstediğiniz bir saatte gece veya gündüz alışveriş yapabilirsiniz.

  Akıllı Online Alışveriş İçin İpuçları

  Akıllı online alışveriş yaparak bütçenizi rahatlatacak ve size yardımcı olacak bazı püf noktalarını aşağıda bulabilirsiniz.

  Alışverişinizi Önceden Planlayın

  İlk olarak gerçek ihtiyacınızın belirleyin. Böylece gereksiz harcamalardan kaçınarak bütçenizi daha etkin bir şekilde kullanırsınız. Gerçek ihtiyaçlarınızı belirleyerek bir liste oluşturun ve bu listeye sadık kalarak gereksiz harcamalar yapmayın.

  Fiyat Karşılaştırması Yapın

  İnternet yoluyla değişik alışveriş sitelerinde aynı ürünleri karşılaştırın. Fiyat, kalite ve satıcı güvenilirliği gibi ögeleri dikkate alarak size en uygun ürünü seçin.

  Kampanyaları Takip Edin

  Genellikle bütün alışveriş siteleri rutin olarak indirimler ve kampanyalar düzenler bazen de indirim kuponu sunarlar. Size sunulan bu fırsatları dikkatlice takip ederseniz bütçenizde önemli tasarruf sağlarsınız.

  Aboneye Özel İndirimleri Takip Edin

  Online alışveriş sitelerinin e-posta bültenlerine abone olarak onların müşterilerine sunduğu özel fırsatlara ulaşırsınız. Bu yolla bir çok indirimi herkesten önce yakalarsınız.

  Ürün İncelemelerini Farklı Sitelerden Okuyun

  Bir ürünü satın almadan önce mutlaka diğer satın alan kullanıcıların ürün hakkındaki yorumlarını inceleyin. Sonuçta bunu yaparak o ürün ile ilgili istenmeyen sürprizlerin önüne geçme imkanı doğar.

  Kargo Ücretleri Fiyata Dahil mi Diye Kontrol Edin

  Bazı koşullarda ürünün fiyatı düşük gibi görünse de kargo ücretleri çok abartılı olabilir. Bu yüzden toplam maliyeti hesaplayarak kargo ücretlerinin ortalamasıyla mukayese ederek alışveriş yapın.

  Sadakat Programlarına Mutlaka Katılın

  Eğer alışveriş yaptığınız e-ticaret sitesinin bir sadakat programı varsa mutlaka katılın. Hatta katılım sağlayarak puanlar kazanabilir ve bir sonraki alışverişlerinizde indirim alabilirsiniz.

  Fiyat Alarmı Oluşturun

  Satın almak istediğiniz ürünler için fiyat alarmı oluşturarak ürünün fiyatı istediğiniz fiyata düştüğünde size bilgi verilmesini isteyebilirsiniz. Böylece ürünü istediğiniz fiyatta satın alma ihtimali doğar.

  Kredi Kartı ve Taksit Avantajlarını Kullanın

  Bazı e-ticaret siteleri kredi kartları için taksit ve ekstra indirim olanakları sunarlar. Kredi kartı ile ödeme yaptığınızda bu avantajlardan faydalanarak bütçenizi korursunuz.

  Mobil Uygulama Avantajlarını Kullanın

  Bazı markalar alışverişi kendi mobil uygulamaları üzerinden yapan müşterilerine özel avantajlar sunarlar. Mutlaka kullandığınız e-ticaret sitesinin mobil uygulamasını yükleyerek işlemleri buradan yapın. Dolayısıyla mobil uygulama ayrıcalıkların hemen faydalanabilirsiniz.

  İade ve Değişim Politikalarını İnceleyin

  Satın aldığınız ürünlerde bir problem yaşadığınızda nasıl bir iade veya değişim politikası ile karşılaşacağınızı öncesinde araştırın. Koşulları esnek olan yerleri tercih etmenizde fayda sağlar.

  Özetle

  Yukarıda anlatılan püf noktalarını takip ederek akıllı online alışveriş işlemini en ekonomik ve avantajınıza olacak şekilde yapabilirsiniz. Unutmayın ki alışverişte tasarruf etmek ancak bilinçli ve planlı alışveriş ile mümkün olur. Akıllı online alışveriş, tüketicilere hem daha kolay hem de daha verimli bir alışveriş deneyimi sağlar.

  www.mediamarkt.com.tr

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN