Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Satın Alma RehberiAkıllı Ev Ürünleri Seçkisi

  Akıllı Ev Ürünleri Seçkisi

  Akıllı ev ürünleri ile hayatınıza konfor ve rahatlık katmaya ne dersiniz? Sizin için seçtiğim akıllı ev ürünlerini çok seveceğinizi düşünüyorum.

  Akıllı ev konseptinin uygulama alanlar her geçen gün genişliyor. Akıllı ev teknolojisinde kurulan sistem akıllı cep telefonu ya da tablet gibi cihazlarınıza bağlanarak evde veya evden çok uzakta iken sistemi yönetebilmenizi sağlıyor. 

  Akıllı Ev Ürünleri Nelerdir?

  Akıllı ev sistemleri başta aydınlatma ve güvenlik olmak üzere, ısıtma ve ev aletlerinin yönetilmesini sağlayan otomasyon sistemleri olarak anılıyor. 

  Aydınlatmadan tutun güvenlik mekanizmalarına kadar çok geniş bir alanı temsil eden akıllı ev uygulamaları, yapacağınız ufak bir iki yenilikle hayatınıza konfor ve rahatlık katıyor. 

  Günümüzde akıllı ev teknolojileri ve uygulamalarıyla donatılmış bir eve sahip olmak hiç de zor değil. Sizin için önerdiğim aşağıdaki akıllı ev ürünleri ile evinizi akıllandırmaya başlayabilirsiniz. 

  Akıllı evler için güvenlik kameraları

  Güvenlik kameraları; kutu kamera, dome kamera, PTZ kamera, bullet kamera, IP kamera, gündüz / gece kamera, termal kamera, kablosuz IP Kamera olarak çeşitleniyor. Evinizin büyüklüğü, kontrol edilecek alanların derinliği ise tercihiniz konusunda yol gösterici oluyor.

   

   

  XIAOMI Mi 360° Home Security 2K Akıllı Ip Kamera

  Xiaomi markasının yeni ürünlerinden biri olan Mi Home 360° 1080P Güvenlik Kamerası, Xiaomi`nin kendi uygulaması olan Mi Home üzerinden çalışıyor. İlk kurulum gerçekleştirildikten sonra tüm işlemler mobil uygulama üzerinden yapılabiliyor. Xiaomi Mi 360° Home Kamera; dikey yüzeylere, tavana ya da masa gibi platformlara yerleştirilebiliyor. Kamera ile birlikte kullanılan Mi Home mobil uygulaması IOS9.0 ya da Android 4.4 üzeri işletim sistemine sahip olan tüm mobil cihazlara indirilebiliyor.

   

  Akıllı evler için Akıllı Kapı Zili

  Hem güvenliğiniz için görüntü kaydı alan  hem de birbirinden farklı melodisi ile evinize hoş bi ambiyans katan kapı zilinizi de akıllı seçmeye ne dersiniz? 

   

  S-LINK Swapp SL-EG22 Wifi Akıllı Kapı Zili

  Smart Life App uygulamasıyla da kullanılabililen S-Link Swapp SL-EG22 Akıllı Kapı Zili, TUYA destekli. S-LINK Swapp, 52 Adet melodi seçeneği sunan, iki adet 3000 mAh pil ile çalışan akıllı bir kapı zili. Mobil uygulaması üzerinden kolayca eşleştirebileceğiniz Wifi bağlantısı bulunan akıllı kapı zili, görüntü kalitesi açısından şaşırtıcı derecede başarılı bir ürün. Cihaz üzerinden görüntü veya video kaydı alabildiğiniz kapı zili, Micro SD Kart Yuvası üzerinden 32GB’a kadar kayda izin veriyor.  

   

  Akıllı Evler için Kilo ve Kalori Takibi Yapan Basküller

  Kilo verme yolculuğunuzda size rehberlik edecek onlarca baskül var. Sizin için seçtiklerim ise aşağıda. 

   

   

  HUAWEI Scale 3 Tartı

  Hefei Fizik Bilimleri Enstitüsü, Çin Bilimler Akademisi ve HUAWEI tarafından ortaklaşa geliştirilen bir vücut kompozisyonu modeli olan HUAWEI TruFitTM kullanılan baskülde her ölçüm bilimsel olarak yönlendiriliyor. Huawei Sağlık uygulaması üzerinden detaylı vücut analizi sunan baskül, 10’un üzerinde vücut gösterge sonucu üretebiliyor.

  Vücut ağırlığı, protein, kemik mineral içeriği, iskelet kası kütlesi, vücut yağ oranı, iç organlardaki yağ seviyesi, BMI, vücut su yüzdesi ve nabız gibi ölçümleri sunan dijital baskül, ileride daha iyi sonuçlar elde edebilmeniz için yönlendirme ve rehberlik de yapıyor. Huawei Sağlık uygulaması ile antrenman efektleri ve egzersiz modları da seçebileceğiniz baskülde 150 gram ile 150 kilogram aralığında sonuç almak mümkün.

   

   

  XIAOMI Mi Body Composition Scale 2 Yağ Ölçer Baskül

  Akıllı ev teknolojileri konusunda birbirinden şık çözümler sunan XiaoMi’nin Bluetooth destekli bu akıllı tartısı ile kilonuzu ve yağ oranınızı periyodik olarak takip edebilirsiniz. Mi-Fit uygulaması ile kilonuzun ölçümü haricinde; boy-kilo endeksi, vücut yağ oranını, su oranını, bazal metabolizmayı, viseral yağ yani organ çevresi yağ oranını, kas ve kemik kütlesini de ölçebilirsiniz. 16 hafızası bulunan baskülde 150 gram ile 150 kilogram aralığında sonuç almak mümkün. 

   

  Akıllı Aydınlatma Sistemleri ile evinizi renklendirmeye ve hayatınızı kolaylaştırmaya ne dersiniz?

  Aydınlatmalarınızı akıllandırırken tasarruf etmenizi de mümkün kılacak Philips’in geliştirdiği Hue Go serisine dair önerilerimi aşağıdaki yazımda derledim.

   

  Akıllı Aydınlatma Sistemleri ile Evinizi Renklendirin

   

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN