Akıllı Aydınlatma Sistemleri ile Evinizi Renklendirin

0

Akıllı Aydınlatma Sistemleri ile evinizi renklendirmeye ve hayatınızı kolaylaştırmaya ne dersiniz? Önerilerimi sizin için derledim.

Aydınlatmalarınızı akıllandırırken tasarruf etmenizi de mümkün kılacak Philips’in geliştirdiği Hue Go serisine dair önerilerimi bu yazımda derledim.

Aydınlatma alanında da bir dünya markası olan Philips’in geliştirdiği Hue Go ile istediğiniz tonda ve renkte ışığın, dilediğiniz zaman ve dilediğiniz mekanda sizinle beraber olması mümkün kılınıyor. Akıllı aydınlatma sistemleri sayesinde ışıkları açıp kapamayı tamamen bırakabilirsiniz. Gün ışığına göre ayarlayabileceğiniz aydınlatmalarınız, o anki ruh halinize veya yaptığınız çalışmaya göre ışığın tonunu ve yüksekliğini değiştirmenizi mümkün kılıyor.

 

Akıllı aydınlatma sistemleri ile hayatımızla renkleniyor, kolaylaşıyor.

Aydınlatmalarınızı akıllandırmaya başlayın

Kullandığımız elektronik eşyaları akıllandıran teknolojiler sayesinde günlük hayatımız kolaylaşıyor ve renkleniyor. Aydınlatmadan tutun güvenlik mekanizmalarına kadar çok geniş bir alanı temsil eden akıllı ev uygulamaları, yapacağınız ufak bir iki deneme ile hayatınıza ummadığınız kadar konfor katıyor. Her ne kadar bilim kurgu filminden fırlamış gibi görünse de günümüzde akıllı ev teknolojileri ve uygulamalarıyla donatılmış bir eve sahip olmak hiç de hayal değil. Bu çalışmaya en hızlı fark yaratan aydınlatmalar ile başlamak isterseniz işte sizin için birbirinden pratik öneriler.

 

PHILIPS Hue Renkli Akıllı Ampul

Aydınlatma alanında da bir dünya markası olan Philips’in geliştirdiği Hue serisine ait bu ampul ile istediğiniz tonda ve 16 milyon renkte ışık elde edebilirsiniz. Beyaz, beyaz ambiyans ve beyaz ve renkli ambiyans oluşturabileceğiniz bu led ampulü akıllı kontrol için Philips Hue Bridge’e veya Philips Hue anahtarına bağlamanız gerekiyor. Tek düğmeye dokunarak zahmetsizce ışık tasarımları yaratabileceğiniz bu akıllı ampul ile favori ışık ayarlarınızı kaydedip, istediğiniz zaman mobil cihazınız üzerinden tek bir parmak hareketiyle ayarları tekrar geri getirebilirsiniz.

PHILIPS Hue Bluetooth Özellikli Akıllı Spot Ampul

Sıcaktan soğuğa doğru beyaz ışığın bütün tonlarını sunan Philips markasının bu diğer akıllı ampulü üzerinden; Energize, Concentrate, Read ve Relax gibi özel modları ya da kendi favori ayarlarınızı kullanabilirsiniz. Philips Hue GU10 ampulün tüm bu harika özelliklerini, HUE uygulaması, bluetooth ve HUE Bridge ile kolayca kontrol edebilirsiniz. Sesle kontrolü de bulunan ampulü, Google Nest ya da Amazon Echo cihazı ile eşleştirdiğinizde, Amazon Alexa ve Google Assistant gibi sesli asistanlarla kullanma şansınızda bulunuyor.

PHILIPS Hue Akıllı Ampul

Milyonlarca beyaz ve renkli ışık tonları, anında dim etme özelliği ve standart E14 tabanla bu akıllı mum ampul de aklınızda bulunsun. Başucunuzdaki masa lambasında da kullanabileceğiniz bu ampul, güne sıcak bir gün doğumuyla sakin bir başlangıç yapmanızı kolaylaştıracaktır. Akşam saatlerinde kullanabileceğiniz rahatlatıcı sıcak beyaz ışık ise gevşemenize, rahatlamanıza ve gece daha rahat uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır.

Akıllı aydınlatma sistemleri ile ışık kaynağınız parmağınızın ucunda.

Akıllı Aydınlatma Sistemleri ile Evinizi Renklendirin

Akıllı aydınlatmalar, 16 milyon renk ışığı elde edebilmenizi, kişiselleştirilmiş tonlar ve ambiyansalar oluşturabilmenizi ve tüm bu ışık kaynağını parmağınızın ucunda kontrol edebilmenizi mümkün kılıyor. Bütçenize göre sayısını artırabileceğiniz akıllı aydınlatmalarınız zamandan kazandırırken, tasarrufta sağlıyor.

 

Akıllı evler için güvenlik kameraları

Akıllı ev konseptinin uygulama alanlar her geçen gün genişliyor. Bunun ilk adımı ise evinizi 7 gün 24 saat izleyebileceğiniz güvenlik kameralarından ve ev güvenlik sistemlerinden geçiyor. Eğer evinizi akıllı hale getirmeye karar verdiyseniz, kamera odağında doğru bileşenleri seçerek işe başlayabilirsiniz. Akıllı evler için güvenlik kameraları önerilerimi aşağıdaki yazımda bulabilirsiniz.

Akıllı evler için güvenlik kameraları

 

Cevap bırakın