AirPods odaklı yeni Apple hamlesi

0

Apple yeni cihazlarının tamamında ‘batarya ve  şarj cihazlarına’ odaklanıyor. iPhone 12 ile hayatımıza dahil olan MagSafe sistemi kablosuz olarak iPhone’ları şarj etmeye olanak sağlıyor. Öte yandan Apple yeni aldığı patentler de gündemden düşmüyor. Ortaya çıkan yeni patent görsellerinde Apple’ın AirPods için de MagSafe benzeri bir sistem üzerinde çalıştığı görülüyor. Elbette bu bir patent ve gerçek hayata geçmeyebilir ancak yine de Apple’ın özellikle ‘MagSafe’ özelinde aldığı patentlerin sayısında önemli bir artış söz konusu. Peki yeni patent bize tam olarak ne söylüyor?

Apple yeni aldığı patentler ile gündemde: Şimdi de AirPods!

Kablosuz kulaklık serisi ile milyonlarca kişinin kullandığı AirPods’lar için yeni bir patent sızdırıldı. Bu patentin görsellerine bakıldığında ise cihazın MagSafe kılıfı benzeri bir cihaz ile şarj olabildiği yorumu yapılabiliyor. Patently Apple tarafından ilk kez karşımıza çıkan patent, ‘güç kaynağına sahip bir aksesuar kılıfı’ ibaresine sahip.

Apple yeni aldığı patentler-00

Apple cihazlarının neredeyse büyük bir çoğunluğunda ‘kısa batarya ömrü’ sebebiyle eleştiriliyor. AirPods tarafında her yeni modelde batarya performansı artırılsa da kullanıcılar tarafında yetersiz bulunuyor. Bu sebeple MagSafe benzeri bir kılıfla/ aksesuarla AirPods’un kablosuz bir şekilde manyetik yuvayla şarj olması oldukça mantıklı olur.

iOS 15 iki ayda yakaladığı başarı ile dikkat çekiyor

Cevap bırakın