iOS 15 iki ayda yakaladığı başarı ile dikkat çekiyor

0

Apple her yıl yeni bir iOS güncellemesi sunuyor. Bazı özellikleri kaldırırken, yepyeni özellikleri de bünyesine katıyor. İşte bu noktada iOS 15 yenilikleri bünyesinde topluyor. Hatta iOS 15.2 ile kullanıcılar farklı özellikleri iPhone’larında kullanabileceklerdi. Son yapılan bir veri analizinde ise yeni iOS 15.2’yi yayımlamaya hazırlanan Apple, büyük bir başarıya imza attı. iOS 15 güncellemesi her 10 iPhone kullanıcısından 6’sında yüklü olmasıyla yakın dönemdeki en kısa sürede indirilen sürüm oldu.

iOS 15 güncellemesi iPhone kullanıcıları tarafından kısa sürede benimsendi

Yeni yayımlanan veri analizinde iOS 15’in benimsenme oranları oldukça yüksek çıktı. Zira daha önceki sürümler bu kadar kısa süre içinde iPhone’lara girememişti. Pek çok yenilik ile iPhone’ların çehresini değiştiren iOS 14 bile yüzde 60’ın üzerine çıkamamışken, iOS 15’in iki ay içinde yüzde 61 oranında indirildi. Bu sayede daha fazla kişinin iPhone’larını güncellediği ortaya çıkıyor.

iOS 15 güncellemesi

Mixpanel tarafından yapılan araştırmada Apple kullanıcılarının yeni güncellemeye karşı nasıl baktıkları da incelendi. Eylül ayının sonlarına doğru kullanıcılara sunulan iOS 15, yeni özellikleriyle kullanıcıları da etkilemiş görünüyor.

iOS 15’in indirilmesi 2021 yılının aralık ayında yüzde 61.26 oranında oldu. iOS 15.2’nin de yayımlanmasıyla bu oranın çok daha fazla artması öngörülüyor.

Çoğu kişi bilmiyor: İşte iPhone’daki gizli özellikler

Cevap bırakın