8 Temmuz Dünya Video Oyunları Günü

Bugün oyuncuların günü!

0

8 Temmuz Dünya Video Oyunları Günü Nedir?

Oyuncuların dünyanın en şanslı kitlesi olduğunu biliyor muydunuz? Sevdikleri hobileri adına dünya çapında 1 yıl içinde 2 farklı resmi güne sahipler. Hem 8 Temmuz’da hem de 12 Eylül’de farklı isimlerle kutlanan bir Video Oyunları Günü mevcut. İnternet altyapısında insanların farklı fikirlerde olmasından ve net bir belgeleme bulunmamasından ötürü kimi oyuncular bu tarihi 8 Temmuz olarak, diğerleri ise 12 Eylül olarak belirtmekte. Aslına bakılırsa benim işime gelen 2 gün birden olabilme şansı! PC’mizi, oyunlarımızı, televizyonumuzu ve konsolumuzu hatta el konsollarımızı toplayıp bu gün kendimizi şımartıyoruz.

Biraz geniş düşünebiliriz, bize bu gün bu hobinin kapısını açan anne ve babalarımızı da bu sürece dahil edebiliriz. Büyük bir teşekkürü hak ediyorlar.

Ulusal Video Oyunları Günü İlk kez 8 Temmuz 1991’de Kutlandı.

8 Temmuz Dünya Video Oyunları Günü: Bugün neler yapılmalı?

Bir video oyunları gününde ne yapılır? Tabii ki oyun oynanır! Bu biraz basit bir yaklaşım, bunu biraz daha kapsamlı hale getirmemiz gerek! Daha önemlisi, bunu tek başımıza değil gerçekten bir ulusal bayram kıvamında kutlayabilmek. Hazırsanız hemen başlıklara ayırıyoruz.

 

  1. Arkadaşlarınızla bir araya gelin ve oyun maratonu çevirin

Bir bahane yaratın, bugünü kendinize ayırın ve plan yapmaya başlayın. En sevdiğiniz oyunları hızlıca listeleyin, yapılacakları, yenecek yemekleri ve yaptığınız plana dahil olacak arkadaşlarınızı da seçin. Bugünün hakkını vermeniz lazım. Online olarak oynayacağınız oyunlarda maksimum keyif almaya odaklanın. Arkadaşlarınızla yan yana FIFA ya da PES çevirecekseniz, gol attıktan sonra televizyona doğru dizlerinizin üzerinde kaymayı sakın unutmayın.

  1. Gaming Temalı bir mekanı ziyaret edin

Oyuncular için bir diğer keyifli olay ise gaming temalı mekanları ziyaret etmektir. Dekorasyonu, menüsü, gelen kitlenin paylaşımcı olması ve mekanda bulunabilecek birkaç Street Fighter yüklü Ateri makinası ile keyifli dakikalar geçirilebilir. Gerçekçi olmak gerekirse ülkemizde bu saydıklarımın hepsini birden barındıran bir yer bulmak zor. Lakin ufak ufak kendi parçalarını mekanlara saçanlar da mevcut. Maksat arkadaşlarla bir olmak değil mi, duvarda yer alan Mario bile sizi mutlu etmeli bence!

  1. En sevdiğiniz oyun t-shirt’ünüzü giyme vakti

İşte beklediğiniz an geldi, dolabınızda gözünüz gibi baktığınız, en sevdiğiniz oyun T-shirt’ünüzü giyme vakti geldi. Bütün günü duygusal bağınızın olduğu, sizin için bir dönüm noktası olan, annenizin çamaşırları ayırırken “renkliler, beyazlar, kıymetliler” diye ayırmasına sebep olan ve sizi Gamer ilan eden giysileriniz ile etrafta gezme vakti. Her detay sizi biraz daha Gamer yapacak, bazen bir rozet, bazen bir şapka, bazen bir fuardan alınmış bileklik. Hepsi çok kıymetli şeyler.

Neden böyle bir gün?

Her geçen gün daha da karmaşıklaşan hayat akışı içinde oyunlar bizleri biraz olsun monotonluktan ve durağanlıktan kurtarıyor. Sosyalleşmeyi sağlıyor ve modası hiçbir zaman geçmeyecek bir hobi olarak yanımızda yer alıyor. Canımız sıkkın olduğunda bizi iyileştiren, bazen de en motive olduğumuz anlarda duygusal sahnelerle gözlerimizin dolmasını sağlıyor. Sırf bu kadar birleştirici ve bütünleştirici bir durum için bile bir gün yeterli değil.

Her yıl binlerce farklı hikayeyi anlatan oyun çıkıyor. Bunların bir kısmı arkadaşlarınız ile oynayabilmeyi, bir kısmı ise sadece size özel deneyim sunuyor. İyisiyle kötüsüyle size bir şeyler ifade ediyorlar. Bu yapımlar için seslendirme sanatçıları, animatörler, mimarlar ve dahası koca bir sektör emek veriyor. Bütün olay sizin sıkılmadan zevkle vakit geçirmeniz. Belki aklınızı çelerlerse de oyun sektörüne bir noktadan adım atmanız.

Ve her şeyin ötesinde oyunlar insanlara büyük yaşam dersi verebilecek dev bir araç. Tarih ve coğrafya gibi bilindik konuların dışında oyuncuları birbirleri ile uyum içinde olmaları, farklı dilleri konuşmaları ve fazlasını yapabilmeleri adına gaza getirebilecek tek opsiyon.

https://mediatrend.mediamarkt.com.tr/huawei-p30-huawei-p30-pro-uygun-alternatif/

Cevap bırakın