İzlemeye Değer En İyi Filmlere Örnekler

İzlenebilecek en iyi filmlere örnekler

      2020, film izleme açısından sinemaya gitmek için uygun bir yıl olmasa da, evde film izleyerek keyifli zaman geçirmek için oldukça vaktimizin olduğu bir yıl oldu. Bu haftaki “İzlemeye Değer En İyi Filmlere Örnekler ” başlıklı yazımda, geçen yıl evde motivasyon sağlamak amacıyla izlediğimiz filmlere örnekler vereceğim.

Sıkı Dostlar (1990)

      Orijinal adı Goodfellas olan film 1990 yapımı. IMDb puanı 8.7 olan film biyografi ve drama türünde. Başrollerde Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci gibi yıldızlar bulunuyor. Yönetmenliğini Martin Scorsese’nin üstlendiği film 146 dakika sürüyor.

      Klasik bir mafya filmi olan Sıkı Dostlarda gangster Henry Hill’i Robert De Niro canlandırıyor. Film New York mafyasının yükselişinden düşüşüne kadar olan hikayeyi anlatıyor. Film, Joe Pesci’nin Tommy DeVito rolündeki performansı ile Oskar dahil olmak üzere düzinelerce ödül kazanmış durumda.

The Blue Elephant 2 (2019)

      2019 yapımı olan film, IMDb’de 8.3 puana sahip. Drama ve korku türünde olan The Blue Elephant 2’de Karim Abdel Aziz, Nelly Karim, Hind Sabri başrolleri paylaşıyor. 130 dakika olan filmi Marwan Hamed yönetiyor.

      Filmde ailesinin ölümünü yeni öğrenen bir psikiyatri hastası ile tanışan Dr. Yehia (Karim Abdel Aziz), durumu değiştirmek için gizemli mavi fil hapını bir kez daha almaya karar vermesi ile olaylar gelişiyor.

      The Blue Elağhant’ın devamı olan film, 2019 yılında vizyona girdiğinde tüm zamanların en çok hasılat yapan Mısır filmi olma unvanını kazanıyor. Orjinal filmi bir Arap romanına dayansa da, devam filmi olan The Blue Elephant 2, tamamen orijinal olay örgüsüne sahip.

Mad Max Fury Road (2015)

      2015 yapımı olan Fury Road, şimdiye kadar yapılmış en iyi aksiyon filmlerinden biri olma konusunda güçlü kanıtlar sunuyor. IMDb puanı 8.1 olan film, aksiyon ve bilim kurgu türüne iyi bir örnek teşkil ediyor. Başrolleri Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult’ın paylaştığı filmi George Miller yönetmiş ve 120 dakika zevkli zaman geçirmek için fırsat sunuyor.

      Yönetmen George Miller, bu aksiyon dolu filmde kıyamet sonrası olanları ela alarak gerçekten de izlemeye değer bir yapım ortaya çıkartmış.

      Bir grup kadını kötü bir savaş ağasının elinden kurtarmaya yardım eden kanun kaçağı Max (Tom Hardy), filmde gerçekten de olağan üstü bir oyunculuk sergiliyor. Bugüne kadar yapılmış en inanılmaz araba kovalama sahnelerinin ve film efektlerinin kullanıldığı Fury Road’da iki saatliğine harika zaman geçiriyorsunuz.

      Film, en iyi film kurgusu, en iyi yapım tasarımı, en iyi kostüm tasarımı dahil olmak üzere toplamda altı ödül kazanmış durumda.

John Wick (2014)

      En iyi intikam ve gerilim filmleri arasında en önce gelen John Wick, IMDb’de 7.4 puana sahip. Filmde başrollerde Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Alfie Allen oynuyor. 101 dakika süren filmi Chad Stahelski, David Leitch yönetmiş.

      Emekli bir suikastçıyı canlandıran Keanu Reeves, aksiyon filmlerinin yıldızı olarak yeniden parlamaya başlıyor. Son on yılın en iyi aksiyon sahnelerini barındıran filmde oldukça fazla dövüş sahnesi bulunuyor.

Örümcek Evreninde (2018)

      2018 yapımı film, aile ile izlenebilecek en iyi animasyon Marvel filmi arasında geliyor. IMDb punanı 8.4 olan film, animasyon, aksiyon macera olarak kategorize ediliyor. 117 dakika süren animasyon filmini Bob Persichetti, Peter Ramsey yönetiyor.

      En az canlı Örümcek Adam filmleri kadar iyi olan film, karakterlerin özünü ondan önceki herhangi bir filmden daha iyi yakalayan bir animasyon film olarak öne çıkıyor.

      Filmde yeni örümcek adam Miles Morales’e odaklanılarak, gizemli ve yeni güçlerini kavramaya çalışması anlatılıyor. Aksiyonu sağlam ve aynı zamanda komik bir senaryoya sahip olan filmde, Miles’ın ailevi ilişkileri filmin ana merkezine oturuyor. Filmde ebeveynlerin çocukları ile olan ilişkilerinin aynı filmde işlendiği gibi olması gerektiği vurgulanıyor. İzlemeye Değer En İyi Filmlere Örnekler

     Ücretsiz film izlenebilecek internet siteleri konusundaki yazımı da bu linkten okuyabilirsiniz.

      Twitter takip için @salihertugrul    Youtube kanalım

Cevap bırakın