200 Megapiksel ardından 576 Megapiksel geliyor!

0

Samsung uzun zamandır kamera lensleri noktasında önemli adımlar atıyor. Özellikle kameralar için üzerinde çalıştığı 200 Megapiksel ile dikkatleri üzerine çeken Samsung, SEMI Europe Summit kapsamında telefonlar için tam 576 Megapiksellik kameralar geliştiriyor. Bu etkinlik kapsamında kamera piksel oranını arşa çıkartmayı planlayan şirket adından söz ettirecek gibi duruyor. Samsung 576 Megapiksel kamera hakkında neler biliyoruz?

Samsung 576 Megapiksel kamera sensörü tanıtmayı planlıyor

Samsung halihazırda 108 Megapiksel oranında kamera lensleri sunuyor. ISOCELL HPI ile bu rakamı gören Samsung, en son 200 Megapiksel ile gündeme gelmişti. Şimdi ise 2025 yılına hedef koyan Güney Kore merkezle teknoloji devi, gelişen işlemci teknolojileriyle 576 Megapiksele ulaşabilir.

Samsung 576 Megapiksel kamera

Bu kamera kurulumu ise kullanıcılara daha kayıpsız yakınlaştırma seçenekleri sunacağı gibi aynı zamanda profesyonel kameralar ile telefonların birbirine daha da yakınlaşmasını sağlayacak. Samsung’un bu 576 Megapiksele ulaşan kamera lensi ise yapay zeka ve güçlü işlemcilerle desteklenen telefonlarda her şeyin değişmesine neden olacak gibi görünüyor.

Şirketin aktif olarak üzerinde çalıştığı 200 Megapiksel, şimdiye kadar telefonlar için geliştirilmiş en yüksek çözünürlüğü sunuyor. Haliyle gözleri üzerine çeken Samsung, sunduğu özel modlarla bu çözünürlüğü çok daha iyi sunmaya başladı. Öte yandan Samsung’un 200 Megapiksele sahip kamerasının ilk kullanılacağı telefon halen açıklanmış değil.

Geçmişten Günümüze Markalar: Samsung

Cevap bırakın