Geçmişten Günümüze Markalar: Samsung

0

Her markanın bir doğuş hikayesi var. Peki Güney Koreli Samsung nasıl bu kadar büyük bir üretici haline geldi?

MediaMarkt mağazalarında her ay farklı bir markanın geçmişten günümüze yolculuğunu sizlerle paylaşacağız. İlk konuğumuz ise Samsung. Güney Koreli üretici ülkemizde büyük bir hayran kitlesine sahip. Samsung‘u analamak için gerçekten de tarihine yakından bakmak gerekiyor. Zira bugün Samsung’un bir telefon içindeki işlemciden en basit vidasına kadar üretim yapabilme kapasitesi var.

Kendi işlemcisi Exynos yonga setini yine kendi üretim süreci ile geliştiren Samsung’un panel tarafında ise büyük bir avantajı var. Bugün farklı markalara da ekran üreten ve yonga seti satan Samsung’un özellikle beyaz eşya ve klima pazarına hangi yıl girdiğini öğrenince şaşıracaksınız diye düşünüyoruz.

Samsung Türkiye’de Farklı Bir Üretici

Samsung’un Türkiye pazarındaki durumu ise aslına bakarsanız biraz daha duygusal bir durum. Güney Kore ve Türkiye arasındaki dostluk 1950 – 1953 yılları arasında yaşanan Kuzey Kore ve Güney Kore arasındaki savaşa dayanır. İki ülkenin arasındaki dostluk ise Güne Kore’de gerçekleştirilen 2002 Dünya Kupası Güney Kore – Türkiye karşılaşmasında ise tüm dünya tarafından gıpta ile izlenmişti.

Bu videoyu izledikten sonra birçok şeye şaşıracağınızdan eminiz. Zira yaptığımız araştırmada bizim bile bilmediğimiz birçok detay ortaya çıktı. Dilerseniz şimdi arkamıza yaslanalım ve Samsung’un tarihçesine yakından bakalım. MediaTrend yazarlarından Volkan Manav anlatımıyla işte karşınızda Samsung…

Cevap bırakın